Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Startupy w Norwegii/ Oslo - Norwegia

12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Hej, zastanawiam się nad otworzeniem pewnego biznesu w Oslo, sporo o tym czytałem i troszkę oklapłem, bo okazuje się że jest to i trochę kosztowne i trochę zagmatwane. Dlatego przyszły mi na myśl startupy, takie w polskim rozumieniu tego słowa, czyli jak to np robią inkubatory przedsiębiorczości, fundacje startup, itp instytucje - a więc pomagają załatwiać sprawy w urzędach lub wręcz je za nas załatwiają. Generalnie bardzo dużo rzeczy upraszczają, chyba też za cenę części przychodów lub za ustaloną z góry opłatę.

Czy są jakieś Norweskie odpowiedniki takich przykładowych inkubatorów / fundacji. Jeśli ktoś
mógłby poratować jakimś linkiem linkiem czy informacjami to byłbym bardzo wdzięczny.

Kilka startupów już sam znalazłem, np Toyen Startup Village, ale coś mi się zdaje że oni mają
trochę inne założenia niż to czego szukam. Przejdę się tam i spytam osobiście, ale tu pytam
dlatego, że chcę temat zbadać głębiej, a więc przychodzę po radę na forum.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....czy jesteś poddanym obecnie panującego kròla Norwegii?
..bo jezeli nie jest,to nie jest to mozliwe....!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Dzięki za odpowiedź. Wyczuwam lekką gorycz, więc zakładam że też się na coś nakręciłeś i wpadłeś na pomysł startupu ale okazało się, że trzeba mieć obywatelstwo?

Czy mógłbyś jeszcze napisać gdzie uzyskałeś taką informacje?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Mateusz Nowicki napisał:
Hej, zastanawiam się nad otworzeniem pewnego biznesu w Oslo, sporo o tym czytałem i troszkę oklapłem, bo okazuje się że jest to i trochę kosztowne i trochę zagmatwane. Dlatego przyszły mi na myśl startupy, takie w polskim rozumieniu tego słowa, czyli jak to np robią inkubatory przedsiębiorczości, fundacje startup, itp instytucje - a więc pomagają załatwiać sprawy w urzędach lub wręcz je za nas załatwiają. Generalnie bardzo dużo rzeczy upraszczają, chyba też za cenę części przychodów lub za ustaloną z góry opłatę.
Czy są jakieś Norweskie odpowiedniki takich przykładowych inkubatorów / fundacji.

W Norwegii nie ma czegos takiego. w kazdym razie nie na normalny interes.
Jezeli masz pomysl, to robisz plan i idziesz z tym do banku. Jezeli bank uzna, ze sie oplaca oraz, ze jest szansa na zarobek to da ci pozyczke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
To już ciekawsze, dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
.....żeby dostać kredyt w Norwegii
....to musisz miec zdolnosc kredytowąz Norwegii oczywiscie....
...mało zarabiasz niewiele dostaniesz!
....byznes plany włòż sobie miedzy bajki
...rynek skromny i bardzo zachowawczy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok