Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zwrot podatku - Norwegia

4 Posty
krzstian255
(krzstian255)
Wiking
Witam
Z góry przepraszam jeśli taki temat już był poruszany, ale nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Chodzi o rozliczenie podatku, mianowicie pracuje w Polsce, na wakacjach wyjechałem do pracy do Norwegii. Rozliczyłem sie z tych dochodów w Polsce. Przyszedł zwrot z US ok 800 zł (ulga na dziecko) czyli ok 300 zł mniej niż powinno być. Teraz pytanie co z zarobkami z Norwegii zwrotem podatku? Czy należy mi się jeszcze coś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
krzstian255
(krzstian255)
Wiking
Nikt nie pomoże?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
krzstian255 napisał:
Nikt nie pomoże?
Wszystko zależy ile podatku od tej pracy zapłaciłeś i ile zarobiłeś . Jak nie przekroczyłeś jakiegoś tam pułapu (nie pamiętam teraz ile) to powinneś dostać zwrot prawie całego podatku . Okres rozliczeń już minął i w razie czego przyjdzie czek na Polski adres o ile go podałeś w Skatt . Jak masz D-nummer to możesz zadzwonić do Skatt i się dowiedzieć .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
krzstian255 napisał:
Nikt nie pomoże?

Skontaktuj się może z firmą, która pomaga w kwestiach podatkowych.
Tutaj znajdziesz kontakt, obsługa po polsku

www.mojanorwegia.pl/odwolania_od_podatku.html
Zgłoś wpis
4 Posty
krzstian255
(krzstian255)
Wiking
S83 napisał:
krzstian255 napisał:
Nikt nie pomoże?
Wszystko zależy ile podatku od tej pracy zapłaciłeś i ile zarobiłeś . Jak nie przekroczyłeś jakiegoś tam pułapu (nie pamiętam teraz ile) to powinneś dostać zwrot prawie całego podatku . Okres rozliczeń już minął i w razie czego przyjdzie czek na Polski adres o ile go podałeś w Skatt . Jak masz D-nummer to możesz zadzwonić do Skatt i się dowiedzieć .

Wielkie dzięki za odpowiedź. A czy to będzie czek czy raczej przelew na konto. I jeszcze jedno pytanie kiedy mogę się spodziewać ewentualnego czeku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
krzstian255 napisał:
S83 napisał:
krzstian255 napisał:
Nikt nie pomoże?
Wszystko zależy ile podatku od tej pracy zapłaciłeś i ile zarobiłeś . Jak nie przekroczyłeś jakiegoś tam pułapu (nie pamiętam teraz ile) to powinneś dostać zwrot prawie całego podatku . Okres rozliczeń już minął i w razie czego przyjdzie czek na Polski adres o ile go podałeś w Skatt . Jak masz D-nummer to możesz zadzwonić do Skatt i się dowiedzieć .

Wielkie dzięki za odpowiedź. A czy to będzie czek czy raczej przelew na konto. I jeszcze jedno pytanie kiedy mogę się spodziewać ewentualnego czeku?

Dostałeś wogule jakieś papiery ze skatt-u do Polski ( skattemelding 2017) bo to by oznaczało że masz dobry adres podany . Pieniądze wysyłają na konto od 28.06 ( musi być zgłoszone w Skatt) lub czek na adres zgłoszony .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
krzstian255
(krzstian255)
Wiking
S83 napisał:
krzstian255 napisał:
S83 napisał:
krzstian255 napisał:
Nikt nie pomoże?
Wszystko zależy ile podatku od tej pracy zapłaciłeś i ile zarobiłeś . Jak nie przekroczyłeś jakiegoś tam pułapu (nie pamiętam teraz ile) to powinneś dostać zwrot prawie całego podatku . Okres rozliczeń już minął i w razie czego przyjdzie czek na Polski adres o ile go podałeś w Skatt . Jak masz D-nummer to możesz zadzwonić do Skatt i się dowiedzieć .

Wielkie dzięki za odpowiedź. A czy to będzie czek czy raczej przelew na konto. I jeszcze jedno pytanie kiedy mogę się spodziewać ewentualnego czeku?

Dostałeś wogule jakieś papiery ze skatt-u do Polski ( skattemelding 2017) bo to by oznaczało że masz dobry adres podany . Pieniądze wysyłają na konto od 28.06 ( musi być zgłoszone w Skatt) lub czek na adres zgłoszony .

Korespondencja przychodziła do tej pory na norweski adres. Konta też chyba nie maja więc pozostaje czek na norweski adres.
Ok pozostaje tylko czekać. Wielkie dzięki za info pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok