Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Potrącenie z wypłaty- karta podatkowa 7001 - Norwegia

57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Jedno szybkie pytanie. W karcie podatkowej jest napisane że pierwszy pracodawca potrąca z wypłaty według karty podatkowej, drugi ma potrącać 35%. Hipotetycznie, mam jednego pracodawcę od stycznia do maja który potrąca według karty podatkowej, to drugi od czerwca do grudnia ma potrącać 35 procent? Czy chodzi tutaj raczej o dwóch pracodawców w jednym miesiącu, czyli mam np w czerwcu za pół miesiąca wypłatę od jednego który potrąca według karty, a drugi 35%? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę nie pisać niech potrącą ile chcą, wyrównanie dostaniesz w przyszłym roku, to już słyszałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
szymon75wlkp napisał:
Jedno szybkie pytanie. W karcie podatkowej jest napisane że pierwszy pracodawca potrąca z wypłaty według karty podatkowej, drugi ma potrącać 35%. Hipotetycznie, mam jednego pracodawcę od stycznia do maja który potrąca według karty podatkowej, to drugi od czerwca do grudnia ma potrącać 35 procent? Czy chodzi tutaj raczej o dwóch pracodawców w jednym miesiącu, czyli mam np w czerwcu za pół miesiąca wypłatę od jednego który potrąca według karty, a drugi 35%? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę nie pisać niech potrącą ile chcą, wyrównanie dostaniesz w przyszłym roku, to już słyszałem.
Jezeli masz 2-ch pracodawcow jednoczesnie to jeden potraca wg. tabeli a drugi 35%.
Np.jezeli jestes zatrudniony u jednego pracodawcy 60% a u drugiego 40%.
Jezeli jestes zatrudniony tylko u jednego pracodawcy to ten potraca zawsze wg. tabeli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Miałem jednego pracodawcę, który nie ma obecnie zbyt wiele pracy i znalazłem innego, stąd moje pytanie. Wiem, że wrócę do tego u którego jestem teraz pod koniec roku, dlatego pytam o zasady. W takim razie mając drugiego pracodawcę nie jest jest fajne oddawanie 35%, to sporo kasy. Z drugiej strony wolę tak, niż dopłacać podatek w przyszłym roku.
napisał:
szymon75wlkp napisał:
Jedno szybkie pytanie. W karcie podatkowej jest napisane że pierwszy pracodawca potrąca z wypłaty według karty podatkowej, drugi ma potrącać 35%. Hipotetycznie, mam jednego pracodawcę od stycznia do maja który potrąca według karty podatkowej, to drugi od czerwca do grudnia ma potrącać 35 procent? Czy chodzi tutaj raczej o dwóch pracodawców w jednym miesiącu, czyli mam np w czerwcu za pół miesiąca wypłatę od jednego który potrąca według karty, a drugi 35%? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę nie pisać niech potrącą ile chcą, wyrównanie dostaniesz w przyszłym roku, to już słyszałem.
Jezeli masz 2-ch pracodawcow jednoczesnie to jeden potraca wg. tabeli a drugi 35%.
Np.jezeli jestes zatrudniony u jednego pracodawcy 60% a u drugiego 40%.
Jezeli jestes zatrudniony tylko u jednego pracodawcy to ten potraca zawsze wg. tabeli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
avironek
(avironek)
Wiking
Podłącze się do tematu. Według jakiej tabeli będą mnie rozliczać w przypadku gdy jestem żonaty, a żona jeszcze nie pracuje. Oboje jesteśmy w No
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
avironek napisał:
Podłącze się do tematu. Według jakiej tabeli będą mnie rozliczać w przypadku gdy jestem żonaty, a żona jeszcze nie pracuje. Oboje jesteśmy w No
Pewnie bedziesz placil mniej podatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Jezeli masz 2-ch pracodawcow jednoczesnie to jeden potraca wg. tabeli a drugi 35%.
Np.jezeli jestes zatrudniony u jednego pracodawcy 60% a u drugiego 40%.
Jezeli jestes zatrudniony tylko u jednego pracodawcy to ten potraca zawsze wg. tabeli.[/quote]

Co oznacza dwóch pracodawców jednocześnie? To sytuacje gdy dostaję w jednym miesiącu wypłatę od dwóch pracodawców? Co jeśli miałem jednego od stycznia do czerwca, który potrącał według tabeli, a u drugiego będę prcował np od lipca do października, to ten drugi powinien pobierać 35%, czy też według tabeli? Zaznaczam, że w tym czasie tzn do października nie będzie żadnych przelewów od tego pierwszego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Co oznacza dwóch pracodawców jednocześnie? To sytuacje gdy dostaję w jednym miesiącu wypłatę od dwóch pracodawców?
2-ch lub więcej w jednym miesiącu, tygodniu, itp. Np. Ktoś pracuje w jednej firmie poniedzialek-wtorek, a w drugiej środa -piątek. W twoim przypadku pracodawca powinien pobierać wg. tabeli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Elise napisał:
Co oznacza dwóch pracodawców jednocześnie? To sytuacje gdy dostaję w jednym miesiącu wypłatę od dwóch pracodawców?
2-ch lub więcej w jednym miesiącu, tygodniu, itp. Np. Ktoś pracuje w jednej firmie poniedzialek-wtorek, a w drugiej środa -piątek. W twoim przypadku pracodawca powinien pobierać wg. tabeli.

Zarówno pierwszy pracodawca jak i drugi ma pobierać według tabeli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
62 Posty

(3sort)
Początkujący
Kurde blade, czxy to takie trudne?
Pierwszy "arbeidsgiver" pobiera wg tabeli. Drugi tez wg tabeli ale tej ktora dotyczy "biarbeidsgiver". Normalnie arbeidsgiver doskonale wie o co chodzi wiec w czym problem.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
3sort napisał:
Kurde blade, czxy to takie trudne?
Pierwszy \"arbeidsgiver\" pobiera wg tabeli. Drugi tez wg tabeli ale tej ktora dotyczy \"biarbeidsgiver\". Normalnie arbeidsgiver doskonale wie o co chodzi wiec w czym problem.?

Może on wie, ale ja nie wiem, więc pytam. Mam napisane w karecie podatkowej ,że pierwszy ma stosować 7100, a drugi pracodawca ma pobierać 35%.Nie wiem skąd wziąłeś że drugi ma też pobierać według tabeli, tej która dotyczy jego. Mi chodzi jedynie o definicję co oznacza drugi pracodawca. To ten który wpłaca pieniądze w tym tym samym miesiącu co pierwszy? Co jeśli pracuję pół roku u jednego i pół u drugiego (dokładnie całe miesiące w których wypłaty się nie zazębiają)? Obaj mają pobierać według tabeli 7100, którą mi przyznano?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok