Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

zasiłek - Norwegia

2 Posty
Magdalena M
(Magdalena922)
Wiking
Hej,

Mam takie pytanie. Czy w roku 2018 dostanę zasiłek jeśli :
- pracowałam w 2016/2017 w Norwegii (09.16-10.17), po tym okresie starałam się o zasiłek, niestety podanie odrzucono, bo za 2016 nie miałam uzyskanego minimalnego dochodu.
- wyjechałam więc do PL i tam pracowałam msc. Za 2 dni kończy mi się umowa w Polsce i chciałabym wyjechać ponownie do Norwegii poszukać pracy, i w tym czasie korzystać z zasiłku.

Moje pytanie jest, czy teraz mi nie odrzucą podania znowu z jakiegoś powodu, np. że nie miałam ciągłości pracy w NO. ? Ponoć jest jakiś czas po utracie pracy na składnie podań. Ktoś wie jak to teraz będzie rozpatrywać NAV ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Jak masz gdzie mieszkac, to nic nie tracisz jezeli przyjedziesz i bedziesz probowac.
Jezeli zarobilas minimalna kwote (lub wiecej) w 2017, to nic nie powinno stac na przeszkodzie zeby dostac zasilek dla bezrobotnych. Kokosy to pewno nie beda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magdalena M
(Magdalena922)
Wiking
Dzięki za odpowiedź
Tak, wiem że dużo to nie będzie ,ale zawsze coś na wstępne utrzymanie póki czegoś nie znajdę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Zgłaszałaś że jedziesz do Polski w poszukiwaniu pracy , jeśli ci odrzucili podanie o zasiłek to czemu myślisz że teraz zostaniesz. Jest jakiś czas od zakończenia pracy i zarejestrowanie się w NAV jako poszukujący pracy by mieć prawo do zasiłku o ile przysługuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
slawekg83 napisał:
Jest jakiś czas od zakończenia pracy i zarejestrowanie się w NAV jako poszukujący pracy by mieć prawo do zasiłku o ile przysługujeI to pisze gdzie?
Poza tym, to ze zasilek nie zostal przyznany na podstawie dochodow z roku 2016, wcale nie znaczy, ze nie moze byc przyznany na podstawie dochodow z 2017.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Elise napisał:
slawekg83 napisał:
Jest jakiś czas od zakończenia pracy i zarejestrowanie się w NAV jako poszukujący pracy by mieć prawo do zasiłku o ile przysługujeI to pisze gdzie?
Poza tym, to ze zasilek nie zostal przyznany na podstawie dochodow z roku 2016, wcale nie znaczy, ze nie moze byc przyznany na podstawie dochodow z 2017.


Przecież starała się końcem 2017 jak zakończyła pracę to musieli uwzględnić całość zatrudnienia , i pojechała do Polski . Gdzie piszę o czasie rejestracji to teraz niemam czasu szukać ( czy takie coś jest ) . Znajomy właśnie nie został zasiłku bo się za późno zarejestrował ( ponad 3msc od zakończenia pracy ) i to był powód odmowy z NAV to było 2 lata temu i może się coś zmieniło
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok