Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Norwegii - Norwegia

4 Posty
Kobza51
(Kobza51)
Wiking
Czy ktoś mi może podać namiary na adwokata w Oslo zajmującego się ogłoszeniem upadłości konsumenckiej w Norwegii? Czy ktoś załatwiał taka upadłość?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Kobza51 napisał:
Czy ktoś mi może podać namiary na adwokata w Oslo zajmującego się ogłoszeniem upadłości konsumenckiej w Norwegii? Czy ktoś załatwiał taka upadłość?
Chyba tylko wierzyciel moze wystapic o ogloszenie twojej upadlosci konsumenckej. A im na ogol nie zalezy na zamknieciu kranu.
Mozesz zawsze starac sie o "frivillig gjeldsordning". Dostac "frivillig gjeldsordning" wcale nie jest tak latwo.
www.politiet.no/tjenester/namsmann-og-forliksrad/gjeldsordning/
lovdata.no/dokument/NL/lov/1992-07-17-99
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kobza51
(Kobza51)
Wiking
Właśnie nie , to dłużnik ogłasza upadłość, ale trzeba znaleźć adwokata który specjalizuje się w tym , ale nie mogę znaleźć .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Kobza51 napisał:
Właśnie nie , to dłużnik ogłasza upadłość, ale trzeba znaleźć adwokata który specjalizuje się w tym , ale nie mogę znaleźć .Moze w Polsce. W Norwegii nie możesz sam zadecydować, że ogłaszasz upadłość konsumencka. Musisz złożyć podanie do namsmann i to on ocenia czy będziesz objety "frivillig gjeldsordning". Twoi wierzyciele mogą wystąpić o "tvungen gjeldsordnin".
Poczytaj linki, tam wszystko dokładnie opisane oraz sa wszyskie potrzebne podania.

Chyba, że się nie rozumiemy i chcesz ogłosić upadłość firmy, a nie upadłość konsumencka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Kobza51 napisał:
Właśnie nie , to dłużnik ogłasza upadłość, ale trzeba znaleźć adwokata który specjalizuje się w tym , ale nie mogę znaleźć .

Dluznik moze sie starac o to, ale to tylko namsmann lub tingrett moze rozpatrywac wnioski.
Advokat kosztuje, NAV pomoze tobie za darmo. Zlos sie do NAV w swojej kommunie i zloz podanie o "økonomisk rådgivning".
Øk.rådgiver pomoze tobie w procesie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Kobza51 napisał:
Czy ktoś mi może podać namiary na adwokata w Oslo zajmującego się ogłoszeniem upadłości konsumenckiej w Norwegii? Czy ktoś załatwiał taka upadłość?

Tutaj znajdziesz kontakty : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/bi...+ksiegowosc_+prawnik
Zgłoś wpis
4 Posty
Kobza51
(Kobza51)
Wiking
Bardzo dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ann*
(ann*)
Wiking
Niestety nie mogę znaleźć żadnej kancelarii która zajmuje się takimi sprawami. Mogę prosić o polecenie konkretnego adwokata?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
ann* napisał:
Niestety nie mogę znaleźć żadnej kancelarii która zajmuje się takimi sprawami. Mogę prosić o polecenie konkretnego adwokata?

Tutaj znajdziesz 3 kancelarie i bezpośredni kontakt tel i mail: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/bi...aj,adwoka/page1.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok