Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

renta inwalidzka w Polsce A uzyskanie renty inwal. w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
ELWIRA HANSEN
(SPRZEDAWCA)
Wiking
Witam uzytkownikow
Mam problem z otrzymaniem zasilku chorobowego bedac na zwolnieniu. Mieszkam w Norwegii na stale ,w Polscee mam rente inwalidzka od ktorej place rowniez podatek w Norwegii.Sumujac dochod z Polski i bardzo niski dochod w Norwegii-za prace 11,3% etatu daje to razem kwote bazowa 0,5 G. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarski 100% w poprzednim miesiacu 50% i staram sie o sykepenger pieniadze chorobowe z NAV.,niestety odmawiaja mi wyplacenia chorobowego poniewaz biora pod uwage tylko dochod ktory otrzymywalam w Norwegii i nie mam wymaganej kwoty bazowej 0.5G wedlug ich obliczen.Zastanawiam sie dlaczego nie lacza renty innwalidzkiej z Polski razem z dochodem za prace w Norwegii z ktorych to dochodow daje wymagane 0.5G KWOTE BAZOWA,tym bardziej ze place tu w norweskim biurze podatkowym podatek od renty z Polski jako dodatkowy dochod.Jesli odmawiaja mi wyplacenia chorobowego w Nav-ie i nie lacza w/w zarobkow razem co daje wymagana kwote bazowa to czy powinnam placic podatek od renty inwalidzkiej z Polski tu w Norwegii? Jak mozna mi pomoc czy mam szanse na jakies pieniadze z Nav i kiedy to nastapi? prosze o mozliwe wyjasnienie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
waza waza
(waza123)
Wiking
Dlaczego nie dostajesz renty, za proporcjonalny czas przepracowany czas w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
ELWIRA HANSEN
(SPRZEDAWCA)
Wiking
no wlasnie ,przepracowany czas 3lata ale za maly dochod i rocznie nie ma wymaganej kwoty bazowej tylko z pracy w Norwegii 11.3% etetu daje niska kwote wyplate,a nav twirdzi ze renty inwalidzkiej nie lacza z dochodem norweskim-pracodawca ,dlatego dochod z pracy w Norwegii jest za niski by otrzymac chorobowe z nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
ELWIRA HANSEN
(SPRZEDAWCA)
Wiking
uwazam ze to nie jest sprawiedliwe ,ze nie lacza dochodu z Polski tj renta inwalidzka z dochodem z Norwegii co przeciez dalo by wymagana kwote bazowa 0,5G I MOGLABYM OTRZYMAC SYKEPENGER AHHH. nIE WIE KTO MOZE MI POMOC TO ROZWIKLAC I gdzie szukac bezplatnej pomocy prawnej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
waza waza
(waza123)
Wiking
1.Czy rentę inwaldzką masz przyznaną z ZUSu normalnie czy wyrokiem sądowym?
2. Musisz uważać, aby ZUS nie zabrał Ci renty jeżeli przychód w Norwegii będzie znany ZUSowi. Uważaj, na nich i ostrożnie sie poruszaj, gdyż czekaja na Twój błąd w postaci informacji o jakichkolwiek innych dochodach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
ELWIRA HANSEN
(SPRZEDAWCA)
Wiking
Dziekuje za porade ale ja niczego nie ukrywam przed Zus .Oni maja co roku zeznania ode mnie ile zarabiam tu w Norwegii , a zarabiam tu tak malo ze mieszvze sie w granicach ustslonych przez Zus.Ale to nie o to pytalam i wciaz nikt nie moze mi poradzic odnosnie mojego zapytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(WarmiaIMazury)
Nowicjusz
Adwokaci maja ciekawsze zajecia niz siedzienie wieczorami na forum polonijnym - przyjmij to jako fakt. Na innym watku dotyczacym tej samej sprawy podalem nazwy i strony www organizacji, ktore udzielaja darmowych porad prawnych.
Sugeruje tez poszukac pomocy wsrod norweskich znajomych, nazwisko Hansen zobowiazuje.
SPRZEDAWCA napisał:
Dziekuje za porade ale ja niczego nie ukrywam przed Zus .Oni maja co roku zeznania ode mnie ile zarabiam tu w Norwegii , a zarabiam tu tak malo ze mieszvze sie w granicach ustslonych przez Zus.Ale to nie o to pytalam i wciaz nikt nie moze mi poradzic odnosnie mojego zapytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok