Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post

(retier1)
Wiking
Dzięki.
Swego czasu jak odchodziłem z Adecco to mi powiedziano że firma musi się rozliczyć z pracownikiem,a umowa była bezterminowa.
Stąd moje pytanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
retier1 napisał:
Dzięki.
Swego czasu jak odchodziłem z Adecco to mi powiedziano że firma musi się rozliczyć z pracownikiem,a umowa była bezterminowa.
Stąd moje pytanie

To samo miałem z Adecco, tylko odszedłem od nich pod koniec roku kalendarzowego. A chciałem pobrać zaraz po nowym roku. Tak więc poprosiłem, żeby tą kaskę potrzymali parę dni i wypłacili po nowym roku. Podatek wiadomo (jak tu ktoś pisał to, zaliczka na podatek )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Mnie wypłacili odrazu,więc to zalezy od dobrej woli pracodawcy
Jesteś be , to łup gościowi , jesteś okej to nie ma sprawy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
retier1 napisał:
Mnie wypłacili odrazu,więc to zalezy od dobrej woli pracodawcy
Jesteś be , to łup gościowi , jesteś okej to nie ma sprawy

To prawda, ja akurat z nimi rozstałem się w pokojowych nastrojach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
truskawkowa napisał:Gabriel,powoli,bo jestem blondynka i mi sie szybko styki grzeja....czy Ty masz opodatkowane feriepenger w roku,w ktorym je zarobies,czy w roku,w ktorym zostaly one wyplacone?
pierwszy raz slysze,zeby feriepenger wyplacone w nastepnym roku,zostalo opodatkowane w roku,w ktorym zostalo wypracowane

Jeżeli masz DWA kolejne zestawienia swoich zarobków ROCZNYCH Z TEJ SAMEJ firmy...oraz oczywiście ze slattu..
to bardzo łatwo dojdziesz do tego o czym piszę ...
niemniej trzeba to robić z kalkulatorem w ręce i bardzo spokojnie...
I PO KŁOPOCIE...
Tu na forum ...w poście jest to trudno przedstawić ,by było to czytelne , za dużo matematyki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
kilka piciorow popelnilam i nie spotkalam sie z inna metoda opodatkowania wakacyjnych niz ta najprostsza,calosc sumy zawsze wystepuje do opodatkowania w roku,w ktorym zostala wyplacona,bez pobierania jakichkolwiek zaliczek w poprzednim roku,ale nie bede sie tu upierac,bo nie znam wszystkich metod rozliczania zarobkow,a skoro mowisz,ze jest to sporo wyjasniania,to moze trafi mi sie taka gratka,ze mi to ktos pokaze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
truskawkowa napisał:
,calosc sumy zawsze wystepuje do opodatkowania w roku,w ktorym zostala wyplacona,bez pobierania jakichkolwiek zaliczek w poprzednim roku
Może masz rację ...nie jestem tego teraz w stanie ani potwierdzić ani temu zaprzeczyć....
Chciałem to przedstawić w poście , jednak okazuje się iż cała dokumentacja finansowa za poprzednie lata została w kraju , bo byłem na przydługim permitteringu ,i zabrałem wszystko ze sobą ...
Niemniej pojadę na Święta to w wolnym czasie zweryfikuję ten problem....
Być może to Mnie się coś pokićkało i poprzestawiało...
NIEMNIEJ jakie to ma znaczenie dla ogółu ...najważniejsze aby kasa wpłynęła na konto w odpowiednim czasie...
A reszta to tylko dociekania znudzonych, którzy mają za dużo wolnego czasu po pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Być może to Mnie się coś pokićkało i poprzestawiało...

Bomba...



Nie wiem , ale wszystko mnie dzisiaj śmieszy..
Może naprawdę muszę zmienić lekarza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Anna Jasnosz
(andzia84)
Wiking
w inspekcji pracy, zglos sie tam a oni sami sie pokieruja co dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
grzesiek amanowicz
(grzechu80)
Wiking
witam was czy pracodawca moze mi zatrzymać ferie pengier ?kto za to płaci?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok