Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Polskie zwolenienie i problemy w firmie - Norwegia

3 Posty
jusia2003
(jusia2003)
Wiking
Witam . Dostałam zwolnienie z Polski od lekarza i wysłałam meilem do firmy jak i tłumaczenie od tłumacza przysięgłego . Pracodawca próbował mi wmówić , ze Polskie zwolenienie nie jest honorowane u nas w firmie i wysłałam mu kilka tekstów dotyczące zwolnien spoza Norwegii i są honorowane . Znajomi nigdy takiego problemu nie napotkali. Zwolnienie dostałam na urlopie i urlop powinien się anulować zgodnie z data na zwolenieniu. Minął miesiąc i przyszedl czas wypłaty i na loonslipie mam normalnie urlop i potem permisjon u/loon . Urlop mamy niepłatny i praktycznie nie dostałam żadnych pieniędzy ponieważ zabrali wszystko nie uznając zwolnienia . Do Navu wysłałam skjeme o zwoleniuniu robiąc to online. Co zrobić w takiej sytuacji ? Umowa o prace na czas nieokreślony .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
mariusz szpilski
(marius145)
Wiking
Z tego co piszesz to wszystko sie zgadza u mnie nawet w firmie bylo spotkanie na ten temat ze zwolnienie lekarskie wydane na terenie EU jest tak samo wazne jak norweskie. Zwolnienie anuluje urlop. Nie wiem jak duza jest twoja firma ale kazda musi przestrzegac prawa. Tak ze rozmowa z szefem albo adwokat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
jusia2003
(jusia2003)
Wiking
No właśnie dziwne bo znam wielu ludzi którzy mieli zwolnienia z Polski . Firma dość duża ale bardzo złe się zrobiło odkąd przyszedł nowy kierownik . Zaczęli oszczędzać na wszystkim itd. A teraz to zwolenienie . Nawet wypytywal co mi itd choć tak naprawdę nie ma pytać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
mariusz szpilski
(marius145)
Wiking
Nie wiem na czym chca oszczedzic firma placi 14dni a reszte placi NAV Kiedys pracowalem w dziadowskiej norweskiej firmie ale zwolnienia z polski placili bez dyskusji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
jusia2003
(jusia2003)
Wiking
Tez mnie to śmieszy . Jutro będę dzwoniła do jakiegoś radcy prawnego i spróbuje coś się dowiedzieć .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
mariusz szpilski
(marius145)
Wiking
Zycze powodzenia. daj znac jak poszlo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Witam! W szystko ladnie tylko zrobilas podstawowy blad polskie L-4 oddajesz w ZUS-ie oni to przesylaja do Norwegii i jednoczesnie wedlug umow miedzynarodowych sa opowiedzialni za monitorowanie Twojej sytuacji zdrowotnej (czytaj czy nie sciemniasz) na terenie Polski w czasie tego zwolnienia.W twoim tylko interesie jest powiadomic pracodawce ze zachorowalas bo jakos mu sie ta wiedza ze nie bedziesz w pracy nalezy.I tak to z grubsza wyglada.Pozdrawiam i zycze zdrowia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Ważne jest wtedy gdy jest na druku e115 z ZUS , świstek od polskiego lekarza jest ważny w Polsce , choć niektóre firmy je akceptują wraz z tłumaczeniem przysięgłym ale wcale tego robić nie muszą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok