Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Praca Norwegia - cieśla szalunkowy POMOCY - Norwegia

5 Postów
b diak
(diakb)
Wiking
Witam. Na początek przygody w Norwegi aplikuje na stanowisku cieśla szalunkowy. Norweski oddział Ade*** (pośrednik przy zatrudnieniu) proponuje minimalna stawkę wynagrodzenia oraz mieszkanie firmowe. Umowa na okres probny 3 miesiace. Czy ktoś korzystała z tej mozliwosci? Jakie sa warunki pracy oraz zamieszkania? Z tego co przeczytałem w informatorze to mieszkania jednoosobowe cena do 6000 nok. Aha i jak pracuje sie dla tego posrednika? Lub ktoś może podesłać mi jakoś kontakt do pracowników obecnych na miejscu? Jak dlugo trwaja badania i reszta formalnosci przed podjeciem pracy? Doświadczenie w zawodzie około 9 lat. Komunikatywna znajomość j. Angielskiego. Podstawowy j. Rosyjski. Oraz początek nauki j. Norweskiego.
Dawajcie znaka jeżeli ktoś moze.mi pomóc
Dobrej niedzieli i do usłyszenia
Pozdro dla dobrych ludzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Adecco jest ok. Najwajniesze to abys sam sobie postawil cele i sie ich trzymal. Tzn: masz kontrakt na 3 miesiace to akceptuejsz tylko na tyle i ani dnia wiecej. W innym przypadku po 3 miesiacach bedziesz musial placic za mieszkanie a pracy nie bedzie. Innymi slowy bedziesz skomlał jak pies o kolejny kontrakt - każda agencja tylko czeka na takich bo mogą cie wtedy jak psa traktować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
b diak
(diakb)
Wiking
Dziękuję za info. Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Co do badan to niema w ogóle, przyjeżdżasz podpisujesz umowę i z nią idziesz do Skattu , tam załatwiasz d-nummer + karta podatkowa + meldunek . Jak to załatwisz walisz na zlecenie i pracujesz . Przez neta załatwiasz termin na UDI (jak chcesz pracować ponad 3msc) i zgłaszasz się w wyznaczonym terminie na załatwienie Registreringsbevis for EU/EØS-borgere, między czasie próbujesz otworzyć konto w banku . Lepiej przyjechać samochodem , łatwiejsza komunikacja między zleceniami . Możesz go używać 12 msc chyba że jesteś żonaty i masz dzieci (wspólny meldunek w Polsce) to jeździsz ile chcesz (wozisz tylko przy sobie akt. małżeński , zaświadczenie meldunku oczywiście przetłumaczone na norweski bądź angielski i bilety że odwiedzasz rodzinę min 3 x w roku ). Na bramki załatwiasz AutoPass na stronie www.fjellinjen.no przyklejasz do szyby i śmigasz bez stresu a faktura co miesiąc . I tyle w temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
polskonorski
(polskonorski)
Wiking
bdiakowski napisał:
Witam. Na początek przygody w Norwegi aplikuje na stanowisku cieśla szalunkowy. Norweski oddział Ade*** (pośrednik przy zatrudnieniu) proponuje minimalna stawkę wynagrodzenia oraz mieszkanie firmowe.
Jeżeli na samym początku, proponują tobie stawkę większą niż 177,8-nok/t/brutto, to nie będzie to najniższa jak piszesz, zresztą i tak, idąc na dany projekt, obowiązuje stawka jaką narzuca odgórnie ten który daje zlecenie firmie Adecco na danego pracownika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
b diak
(diakb)
Wiking
Obecnie samochodu nie posiadam. Niestety komunikacja miejska wchodzi w gre na poczatku. Preferuje pracę w Oslo lub Bergen. Jak wygląda sytuacja nadgodzin? Nie ukrywam że jestem nimi zainteresowany. Dziekuje jeszcze raz wszystkim za wskazowki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Jedne firmy płacą nadgodziny inne niestety nie , niektóre firmy pozwolą ci robić dłużej za zwykłe godziny jako Avspasering (zamiana nadliczbowych na wolne ) . Wszystko do dogadania na miejscu ja osobiście od 3 lat zrobiłem 5 nadgodzin , tu się pracuje normalnie po 37,5 h tygodniowo i mi to pasuje. Jak trafisz na porządne zlecenie i stawka będzie wysoka to niema sensu robić nadgodzin bo podatki większe zapłacisz i niewiele zyskasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
polskonorski
(polskonorski)
Wiking
bdiakowski napisał:
Obecnie samochodu nie posiadam. Niestety komunikacja miejska wchodzi w gre na poczatku. Preferuje pracę w Oslo lub Bergen. Jak wygląda sytuacja nadgodzin? Nie ukrywam że jestem nimi zainteresowany. Dziekuje jeszcze raz wszystkim za wskazowki
To pożycz nawet grata od rodziny na sam początek, ponieważ bez auta w bemanningu jesteś nikim i będziesz rzucany do pracy tylko tam, gdzie jest blisko nocleg, a i tak będziesz zdany na łaskę tych którzy maja tutaj auto.
Dobre sobie, jeszcze nie zacząłeś pracować, nie pokazałeś co i ile potrafisz w pracy, a już masz preferencje, źle to rokuje.
To nie polska gdzie wsiadasz do autobusu i jedziesz do pracy w pół godziny.
Tu 50-100 kilometrów to średni dystans dojazdu do pracy i to nie zawsze po drodze normalnej komunikacji miejskiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
b diak
(diakb)
Wiking
Ok. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Dostałem pytanie czy mam jakieś miejsce gdzie chce pracować. Dlatego napisałem że preferuje to miejsce. Wszystko zapowiada się ok. A z samochodem dzięki za info. Chyba przemyśle kupno lub pożyczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Jeśli chodzi o nadgodziny: z twoim fachem nie musisz się o nie martwić. Tylko znowu wrócę do sedna : ty sam decydujesz czy dasz się traktować jak psa czy nie. Stawiasz sprawę jasno pracodawcy : albo dajecie mi pracę codziennie od 7.00 do 15.00 albo od 7.00 do 19.00. Jeśli dadzą Ci opcje bez nadgodzin, do 15, to szukasz sobie dodatkowej pracy od 15 - jak wspomniałem z twoim fachem znajdziesz ją w 1 dzień. Najgorsza opcja to pytać jak pies codziennie czy najgodziny będą... Bo masz rodzinę na utrzymaniu itp itd.... A oni będą cię jak psa wtedy traktować - zależy jak piesek się podliże tyle nadgodzin piesek dostanie. Ty masz fach - ty rządzisz na rynku pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok