Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Prawo Jazdy - Norwegia

4 Posty
Gwozdo
(Gwozdo)
Wiking
Witam, dzisiaj zdałem w Polsce prawo jazdy (wyjazd na wakacje), aczkolwiek od 3 lat mieszkam w Norwegii i uczęszczam tam do szkoły. Moje pytanie brzmi: Czy mogę używać tego prawa jazdy w Norwegii? Czy muszę je wymieniać na Norweskie i czy w ogóle jest taka możliwość? Czytałem dzisiaj na pewnej stronie, że jeżeli jest się zameldowanym w Norwegii, to nie można robić prawka za granicą (czy jakoś tak). W każdym razie chcę rozwiać wątpliwości. Wie ktoś coś na ten temat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Grzegorz Gurzęda
(gurgres)
Wiking
Czy chodzi o prawo jazdy kat.B?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Gwozdo
(Gwozdo)
Wiking
Tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Grzegorz Gurzęda
(gurgres)
Wiking
Więc możesz jeżdzić bez obawdo końca ważności,jak się nie mylę to 15 lat.Wymienić również możesz jak chcesz,trwa to ok.2 miesiące,zdajesz w Statens Wegwesen,otrzymujesz zastępcze prawo jazdy wazne max 3 miesiące,wazne tylko w Skandynawii,niestety nie jest ważne w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Grzegorz Gurzęda
(gurgres)
Wiking
Miałem na myśli,że zdajesz polskie prawo jazdy,robisz zdjęcie nie zdajesz żadnego egzaminu itp i czekasz na oprawo jazdy,które przychodzi pocztą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Gwozdo
(Gwozdo)
Wiking
Ogólnie to nie widzę najmniejszej potrzeby wymieniania mojego prawa jazdy na Norweskie. Czyli to, że mieszkam od 3 lat w Norwegii, a zdałem prawko w sumie to dzisiaj w Polsce, nie ma żadnego znaczenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Grzegorz Gurzęda
(gurgres)
Wiking
Ja też nie widzę sensu wymiany twojego prawa jazdy na norweskie,ja wymieniałem ponieważ posiadam zawodowe prawo jazdy i w tym wypadku są inne przepisy dotyczące używania zagranicznego prawa jazdy w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Gwozdo
(Gwozdo)
Wiking
Ale czy są to mniej więcej oficjalne informacje na temat tego, że ja, jako mieszkaniec Norwegii (nie obywatel) mogę poprostu pojechać do polski i zrobić prawko? Bo tak właśnie zrobiłem i nie wiem czy nie narusza to zasad.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
slawomir slawek
(doctor7)
Wiking
Nie wprowadzajcie chłopaka w błąd jeżeli mieszkał wczesniej w Norwegi i ma zameldowanie to prawo jazdy musi zrobic w Norwegi jeżeli chce jeździć po Norwegi na polskim prawo jazdy które tera zrobił moze jeździć w Polsce oraz całej uni europejskiej i państwach które maja podpisany traktat wiedeński o obupulnym ruchu drogowym, gdyby zrobił prawo jazdy wczesniej tj. Zanim przyjechał do Norwegi to nie ma sprawy moze jeździć do woli.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok