Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Łączenie rodzin zaraz po ślubie - Norwegia

Czytali temat:
Jarosław Mazur adam hryciuk Dominik Bednarski Sylwia Patrycja MultiNOR Konsultant Kasia K Karolina Karolina Simon Frenchman Łukasz Ch Żaneczka Jerzy Stasiński Paulina Paulinaa (984 niezalogowanych)
1 Post
Simon Frenchman
(SimonFrenchman)
Wiking
Parę dni temu wziąłem ślub w PL. Chciałbym jak najszybciej "ściągnąć" do Norwegii swoją żonę. Czy muszę czekać na wydanie nowego paszportu czy mogę zacząć całą procedurę dysponując aktem małżeństwa i starym paszportem/dowodem osobistym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Możesz umówić się na spotkanie z policją w sprawie łączenia rodzin a w miedzy czasie wymienić dowód/paszport. O ile dobrze pamiętam przy umówieniu wizyty na policji nie trzeba podawać numeru dowodu osobistego.(jeżeli się mylę proszę mnie poprawić) Na policji twoja żona musi już mieć dowód/paszport a Ty umowę najmu mieszkania, umowę o pracę, ode mnie wymagali jeszcze ostatni odcinek z wypłaty i oczywiście akt małżeństwa przetłumaczony i z apostille. Od razu po policji wypełniliśmy wniosek o numer personalny( moja żona dostała od razu stały numer). To wszystko zajęło nam około godziny. Mam nadzieję że pomogłem choć trochę.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok