Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wyjazd do Norwegii- cło - Norwegia

1 Post
xxpexx
(xxpexx)
Wiking
Dzień Dobry,
W najbliższym czasie wybieram się do Norwegii i w związku z tym mam parę pytań. Chcielibyśmy wraz z chłopakiem pojechać własnym samochodem, jako że mamy dość spory bagaż. Natomiast kwestie związane z cłem są dla mnie bardzo słabo zrozumiałe. ( To nasz pierwszy wyjazd, pewnie potem będzie lepiej . Czy musimy zapłacić cło od rzeczy, które przewozimy a są przez nas używane, żywności zakupionej na wyjazd? Jest tego dość sporo tj. sprzęt elektroniczny, rowery, odzież, chemia. Zastanawia mnie również kwestia leków. Czy można przewieść dla własnego użytku tabletki przeciwbólowe, witaminy, jakieś leki na grype? Dziękuje za wszelkie informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
turyści który muszą oclić laptop czy też rower? ludzie... Tylko żeby wam nie wpadł do głowy pomysł że można przewieść 200l wódki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
co do tabletek to mozesz zabrac leki,ale nie radze ketonalu brać,kolega mial nie przyjemnosci z tego powodu,co wyrobow akcyzowych to mozesz litr wodki i 10paczek papierosow oraz dwa litry wodki,z resztą nie bede sie rozpisywal,wklejam linka z przepisami.

www.toll.no/en/l/languages/pl/przepisy-c...ch-do-i-z-norwegii1/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok