Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Pracodawca potraktował mnie jak zwykłego rabusia z Polski który wykorzystuje rozbudowany socjal. Faktem jest że pracuje w tej firmie ponad 6 lat i ani razu nie byłem za zwolnieniu lekarskim i ani razu nie pobierałem egenmeldingu. nieraz z trudem wstawałem w wyrka i z bólem ramion, pleców czy też łokci i szedłem do roboty. A że jestem pilarzem i pracuje w lesie przez cały rok to uwierzcie mi że ma co boleć. Oczywiście wszystkich Polaków wrzuca sie do jednego worka i ja jestem tego najlepszym przykładem. Jeżeli prawo norweskie jest nie doskonałe to niech go poprawia i uszczelnią a nie biadolą że ten fakt wykorzystują sprytni Polacy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciek G
(Ciamek)
Wiking
Idź do pracodawcy i poproś na piśmie czynności jakie masz wykonywać podczas zwolnienia bo powinieneś to skonsultować z lekarzem czy to nie zagraża Tobie.
Najczęściej pracodawca wykorzystuje niewiedzę pracownika... polecam lekturę prawa pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
A długo tak może mi bruździć? tzn przez pierwsze 16 dni płaci pracodawca i podejrzewam że może może stawiac pewnie swoje wymogi np mogę wykonywać inną robotę. Po 16 dniach przejmuje mnie nav i...??? szef już nie ma do mnie nic? czy może ma prawo wydzwaniać do navu z propozycją innej pracy? Kolega z firmy tylko że z szwecji w tamtym roku 6 miesiecy na chorobowy a w tym już ciągnie drugi i szefnio ani nawet nie pisnoł do niego o innej robocie. Troche mnie za serce ściska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Wiem z doświadczenia gdy jesteś zatrudniony gdzie kolejek umowa o pracę opiera się także o paragrafy i przepisy warto je znać i polecam skorzystania z lovdata.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(Sebafon)
Wiking
Hej ogulnie to trzeba uwazać z navem bo to cwaniaki jakich świat niewidzał np mówioł polakom że morzna jechać do Polski na chorobowym żeby sie leczyć jak się zapytasz oczywiście nikt ci tego na pismie nie potwierdzi a gdy wyjedziesz z kraju to ci świadczenia ucinaja bo niby samowolka ze niby ktoś jezyka niezna ze zdanym bergentestem w dodatku trzeba brać kopie dokumetów z pieczotkoł data I podpisem urzednika ktury przyja dokumet bo inaczej papiery gubioł możesz po 3 razy te same dokumety dostarczać a oni I tak zgubioł lub wstrzymaja wypłate z powodu niedostarczonych dokumetów. Taksamo ludzie tracał bezrobotne bezpowrotnie jesli zapiszą się na kurs języka sami za swoje pieniodze I zaznaczol w zeznaniu cotygodniowym do navu ze chodzili na kurs norweskiego i kurs nieważne że kurs bedzie odbywał się od 21 do 22 czyli tak jak by po pracy a na pewno pomogło by to w znalezieniu pracy bo to nav tylko sam morze cie wysłać tylko na bezpĺatny kurs tylko ze jak zapyasz to niema pieniedzy na zadne kursy ci powiedzą.a jak na bezrobotnym zapyasz o przysługujące ci prawo szukania pracy po za granicami Norwegi np w Polsce to powiedzał ze sobie sam prawo wymyslasz ze niema takiego prawa a jest bo norki jeżdzą do chiszpani niby w poszukiwaniu pracy I pobieraja bezrobotne w chiszpani trzeby sie tylko do urzedu pracy w chiszpani zapisać po przyjedziecie I norweskie bezrobotne przelewane jest do chiszpani od złoźenia dokumetu trzeba miesioc czekać w norwegii na pozwolnienia wyjazdu po 3 miesiacach można wrucic I znów pobierać bezrobotne w norwegii ps. dobry patent jesli sie chce na stałe wyjechać z norwegi morzna sobie załatwić dodatkowe 3 miesioce platnego tylko ze tżeba czekać miesioc na pozwolenie wyjazdu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Sebafon napisał:
Hej ogulnie to trzeba uwazać z navem bo to cwaniaki jakich świat niewidzał np zapytasz oczywiście nikt ci tego na pismie nie potwierdzi a gdy wyjedziesz z kraju to ci świadczenia ucinaja bo niby samowolka ze niby ktoś jezyka niezna ze zdanym bergentestem w dodatku trzeba brać kopie dokumetów z pieczotkoł data I podpisem urzednika ktury mówioł polakom że morzna jechać do Polski na chorobowym żeby sie leczyć jak się przyja dokumet bo inaczej papiery gubioł możesz po 3 razy te same dokumety dostarczać a oni I tak zgubioł lub wstrzymaja wypłate z powodu niedostarczonych dokumetów. Taksamo ludzie tracał bezrobotne bezpowrotnie jesli zapiszą się na kurs języka sami za swoje pieniodze I zaznaczol w zeznaniu cotygodniowym do navu ze chodzili na kurs norweskiego i kurs nieważne że kurs bedzie odbywał się od 21 do 22 czyli tak jak by po pracy a na pewno pomogło by to w znalezieniu pracy bo to nav tylko sam morze cie wysłać tylko na bezpĺatny kurs tylko ze jak zapyasz to niema pieniedzy na zadne kursy ci powiedzą.a jak na bezrobotnym zapyasz o przysługujące ci prawo szukania pracy po za granicami Norwegi np w Polsce to powiedzał ze sobie sam prawo wymyslasz ze niema takiego prawa a jest bo norki jeżdzą do chiszpani niby w poszukiwaniu pracy I pobieraja bezrobotne w chiszpani trzeby sie tylko do urzedu pracy w chiszpani zapisać po przyjedziecie I norweskie bezrobotne przelewane jest do chiszpani od złoźenia dokumetu trzeba miesioc czekać w norwegii na pozwolnienia wyjazdu po 3 miesiacach można wrucic I znów pobierać bezrobotne w norwegii ps. dobry patent jesli sie chce na stałe wyjechać z norwegi morzna sobie załatwić dodatkowe 3 miesioce platnego tylko ze tżeba czekać miesioc na pozwolenie wyjazdu

Ja tutaj sobie na mojej wiosce norweskiej siedze...a tak mnie serce sciska, ze do Chiszpanii nie moge jechac (jak te zberezne norki).
Oj Chiszpanio, Chiszpanio...gdzies ty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
boska napisał:
Wiem z doświadczenia gdy jesteś zatrudniony gdzie kolejek umowa o pracę opiera się także o paragrafy i przepisy warto je znać i polecam skorzystania z lovdata.no

"prawo nie dział wstecz", zawsze powtarzała moja profesor od prawa i kto by pomysślał że po kilku latach bedę znów badał paragrafy... tylko że norweskie i za pomocą google tłumacza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(Marzena K)
Wiking
hmmm troche sie napracowa;es piszac ten tekst....no ale masa bledow ortpgraficznych....Hiszpania....oglony....ktory.....itd....nastepnym razem slownik ortograficzny ....bo az w oczy kole...pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(Marzena K)
Wiking
To bylo do Josef Satan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok