Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

praca - lagermedarbeider - Norwegia

7 Postów
Mam pytanie ,czy stawka na stanowisku lagermedarbeidera w duzej firmie w okolicach Oslo za stawke 145 nok brutto to placa jaką proponują tutaj na początku "kariery"? Dodam ze są uprawnienia na wozki T1-T8 , proszę wszystkich o poradę - zatrudnienie przez agencje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

()
Stały Bywalec
AnnaJ napisał:
Mam pytanie ,czy stawka na stanowisku lagermedarbeidera w duzej firmie w okolicach Oslo za stawke 145 nok brutto to placa jaką proponują tutaj na początku \"kariery\"? Dodam ze są uprawnienia na wozki T1-T8 , proszę wszystkich o poradę - zatrudnienie przez agencjeGdybyś nie miał tych uprawnień na wózki, to nie dostał byś tej propozycji pracy.
Dlatego nie ma się co podniecać tymi uprawnieniami, to taka swoista podstawówka na magazynie.
Następny etap to gimbaza, a gdzie reszta?
Co zaś do samego pytania, to podałeś za mało informacji, by podać jakąkolwiek poważną i wiążącą odpowiedź.
PONIEWAŻ!
- Wielkość firmy, oraz posadowienie w okolicy stolicy , nie kwalifikuje do wyższych stawek, a wręcz odwrotnie.
- Im bliżej stolicy danego kraju w Skandynawii, tym więcej ludzi do podjęcia pracy za głodowe stawki brutto.
- Im większa firma, tym bardziej zdziera na stawkach, ponieważ i tak będą chętni, jak już wyżej opisałem.
Natomiast jest zasadnicza różnica, gdzie da tobie zlecenie, ta twoja macierzysta firma, czyli pośrednik.
- Jeżeli da tą konkretną pracę, na zwykłym usługowym magazynie z np. materiałami budowlanymi, to będzie to stawka akurat wyjściowa, dla nowo zatrudnionych pierwszy raz w Norwegi.
Natomiast, jeżeli to będzie praca bezpośrednio w firmie budowlanej i to na terenie budowy, to będzie to akurat stawka NIELEGALNA!.
By być pewnym swoich uprawnień, powinieneś znać bezwzględnie, status gospodarczej kwalifikacji swojej pośredniej firmy w której będziesz pracował.

Acha, zapomniałem.
Dany status gospodarczy w Norweskim systemie, określony jest miedzy innymi poprzez nadany numer statystyczny, tzw. Organizacyjny numer np. 999 999 999.
Jak znasz firmę w której będziesz pracował i podasz jej nazwę to będzie można określić w jakim to sektorze gospodarki Norweskiej, ona ta firma egzystuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
wedlug prawa norweskiego o ile dbrze slyszalem najnizsza stawka to 160nok za godzine i tyle maja sprzataczki na umowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
Tomek9 napisał:
wedlug prawa norweskiego o ile dbrze slyszalem najnizsza stawka to 160nok za godzine i tyle maja sprzataczki na umowieBZDURA informacyjna.
W Norwegi nie ma minimalnej stawki godzinowej, o ile dana firma, nie należy do sektora upowszechnionego.
Natomiast legalne firmy sprzątające są w sektorze upowszechnionym i tam najniższa stawka godzinowa dla pracownika;
- poniżej 18 lat = 122,76 nok/brutto.
- powyżej 18 lat = 169,37 nok/brutto.
Zresztą co ja się będę produkował.
Tu jest pełny zestaw co, jak i dlaczego.
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=90849
Wystarczy tylko na spokojnie przeczytać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
wedlug prawa to ja nie pytam pytaam czy to powszechne w Norwegi , ze zaczyna sie od stawki 145 brutto bo jestem nieco zdziwiona - no ale to bemmanig -nie ma co sie dziwic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok