Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

auto z komisu - Norwegia

8 Postów
Agnieszka Chojeta
(aGa3286)
Wiking
Witam Was.
Potrzebuję porady
Kupiłam auto w salonie oczywiście na kredyt i kilka dni temu dzwoni do mnie poprzedni właściciel auta, że nie otrzymał pieniędzy od komisu za auto i jeżeli w ciągu x czasu ich nie otrzyma to przyjedzie odebrać mi auto. I mam pytanie czy jest coś takiego możliwe? Z tego co wiem to pieniążki z banku dotarły do danego komisu ale nie wyszły dalej do poprzedniego właściciela... Może ktoś coś wie??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(Yoseiyo)
Wiking
Ty się z umowy wywiązałaś i ciebie ta sprawa już nie interesuje. I faktycznie postrasz gościa policją jak będzie cię nawiedzał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
napisał:
Witam Was.
Potrzebuję porady
Kupiłam auto w salonie oczywiście na kredyt i kilka dni temu dzwoni do mnie poprzedni właściciel auta, że nie otrzymał pieniędzy od komisu za auto i jeżeli w ciągu x czasu ich nie otrzyma to przyjedzie odebrać mi auto. I mam pytanie czy jest coś takiego możliwe? Z tego co wiem to pieniążki z banku dotarły do danego komisu ale nie wyszły dalej do poprzedniego właściciela... Może ktoś coś wie??

Byly wlasciciel auta ma umowe z komisem, a nie z toba. Jezelli faktycznie udaloby sie mu zabrac tobie samochod, to bylaby to zwykla kradziez, zaczynajac od tego, ze najpierw musialby miec klucze do auta (a na pewno oddal je razem z autem do komisu).

Kilka lat temu mialam cos podobnegp. Kupilam nowy samochod, a stary sprzedalam do tego samego sklepu (majacego do tego wlasny warsztat naprawczy).
Po kilku miesiacach zaczal do mnie wydzwaniac nowy wlasciciel mojego bylego samochodu z pretensjami, ze stan techniczny nie taki, ze mam cos tam naprawic, lub zaplacic za naprawe.
Podsumowujac - daleko z tymi pretensjami nie zaszedl. Wystarczylo pytanie "a kto stoi na kontrakcie kupna/sprzedazy? Ja, czy komis?" I po sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Agnieszka Chojeta
(aGa3286)
Wiking
Dzięki za odp , wiem, że to chora sytauacja ale gościu troche zasiał u mnie ziarno niepewności..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok