Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bezrobocie w No - Norwegia

6 Postów
bartek1995nopl
(bartek1995nopl)
Wiking
witam jeszcze raz tym razem z innym pytaniem Potrzebuję informacji na temat tutejszego bezrobocia .... Z dniem 01.05.2017 będę bezrobotny i chciał bym spróbować podjąć prace z bezrobocia . Co muszę mieć tzn jakie kwity jak to zrobić i czy mogę to wszystko załatwić z Polski przez internet . Za odpowiedzi dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Bartku a czym sie zajmujesz? Jestes kucharz, murarz, kierowca czy spawacz? Zarejestruj sie w NAV bez prawa do zasilku, napisz CV i smigaj osobiscie. Z Polski to przywiez sobie jedzenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Przyjedz dzien pozniej bo swieto jest.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
bartek1995nopl
(bartek1995nopl)
Wiking
Stolarz A jaki mogę mieć okres czasu od pierwszego dnia bez pracy ? Chodzi mi o to ile jest max czasu na złożenie takiego wniosku ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Mozesz siedziec w Polsce jak dlugo chcesz. Szukaj pracy jezeli Ci zalezy w Norwegii. Na browar z kumplami jeszcze przyjdzie pora.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
bartek1995nopl
(bartek1995nopl)
Wiking
Jak już to tylko praca z bezrobocia .... Z ogloszen rezygnuje za dużo razy zostałem wyjeb*** dlatego też pytanie ile mam czasu na złożenie takiego kwitu ps nie mysle o browarach z kolegami jak mam byc bezrobotny ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
W kazdej chwili mozesz sie zarejestrowac jako bezrobotny jezeli jestes juz numerem w No
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
bartek1995nopl
(bartek1995nopl)
Wiking
chodzi Ci o stały nr ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
bartek1995nopl napisał:
witam jeszcze raz tym razem z innym pytaniem
Potrzebuję informacji na temat tutejszego bezrobocia ....
Z dniem 01.05.2017 będę bezrobotny i chciał bym spróbować podjąć prace z bezrobocia .
Co muszę mieć tzn jakie kwity jak to zrobić i czy mogę to wszystko załatwić z Polski przez internet .
Za odpowiedzi dziękuję
Tak na szybko, Niedzielnie.
Z Polski to możesz zrobić naprawdę mało.

Jeżeli tobie nie przysługuje świadczenie bezrobotnego, to nie ma żadnego sensu rejestrować się w tym systemie, jako bezrobotny.

Ponieważ, by się zarejestrować jako bezrobotny w Norweskim systemie NAV, musisz to robić osobiście i to najlepiej tam gdzie obecnie mieszkasz, mając zarejestrowana pierwszy raz kartę podatkową.
Ponieważ w Norwegi jest stała rejonizacja, pod względem przynależności do skatt.

Najlepiej było by, gdybyś zamiast bezrobociem, zajął się faktycznym poszukiwaniem następnej pracy.
Dogadaj się grzecznie z obecnym pracodawcą i niech on, poleci ciebie innym, znanym jemu firmom.
Ponieważ, jako zarejestrowany bezrobotny, masz mniejsze szanse na znalezienie pracy przez obcych pracodawców.

Mało tego, Norweski system Urzędu pracy /NAV/ to nie to samo co Polski Urząd pracy.

Tu, jeżeli nie posiadasz uprawnień do pobierania należnego zasiłku w danym roku, to również nie jesteś ubezpieczony, tak jak w Polsce.

Dlatego też tak jak napisałem wyżej, dopóki masz jeszcze pracę i z tym związane ubezpieczenie społeczne, szukaj pracy.

Inaczej, faktycznie, będziesz zmuszony wracać do Polski tylko z innego powodu niż zakładasz teraz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
napisał:Gabriel po co tak sie rozpisujesz, przeciez gosc w drugim poscie pisal ze popracowal ledwo pare mies. w tamtym roku, jemu dagpnger przeciez nie przysluguje
Niby, tak jest, jak napisałeś wyżej, jednak, gość założył nowy temat i dlatego też ode nowa, trzeba było mu przypomnieć, na czymże to on "stoi".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok