Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Prawo jazdy - Norwegia

4 Posty
pasi1986
(pasi1986)
Wiking
Witam,

Bardzo potrzebuje Waszej pomocy w kwestii uzyskania rzetelnej odpowiedzi. Aktualnie posiadam prawo jazdy kat. C i świadectwo kwalifikacji. W przyszłym tygodniu mam egzamin C+E jeśli jednak nie powiedzie mi się (odpukać) mimo wszystko i tak 9 kwietnia lecę do NO pracować na ciężarówce (solo). I tu pojawia się pytanie, czy jeśli po miesięcznym pobycie w Norwegii wrócę na egzamin C+E do PL i go zdam to uznają mi tą kategorię czy nie? Jak to w ogóle wygląda po przyjeździe, odrazu muszę wymienić prawko jeśli mam pracować na ciężarówkach?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
Jezeli data wydania prawo jazdy na przyczepy bedzie data jak jestes zameldowany w norwegi to bedzie ono w norwegi niewazne .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
pasi1986
(pasi1986)
Wiking
Dariusz dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
Jezeli ktos jest w norwegi zameldowany a chce w polsce zrobic prawo jazdy na kat. C,CE, D , DE . musi sie z norwegi wymeldowac na co najmniej 186 dni gdyz tez w polsce podpisujesz dokument ze zameldowany w polsce byles zameldowany przez 186 dni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
no tu pojawia sie nowosc, od 1 marca mozna juz robic prawo jazdy w Polsce i w Norwegii jest wazne, dzisiaj pytalem sie babki przy wymianie prawka w sv na alnabru, tak wiec kolego smialo rob przyczepy i do Norwegii,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
Konrad , mozesz mi przeslac link z nowymi zasadami wymiany prawa jazdy ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
pasi1986
(pasi1986)
Wiking
KonkoN napisał:
no tu pojawia sie nowosc, od 1 marca mozna juz robic prawo jazdy w Polsce i w Norwegii jest wazne, dzisiaj pytalem sie babki przy wymianie prawka w sv na alnabru, tak wiec kolego smialo rob przyczepy i do Norwegii,

Dzięki KonkoN, Super info, tylko przydałoby się jakieś potwierdzenie w formie prawnego zapisu Czy ktoś inne ewentualnie może to potwierdzić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Co tam się zmieniło od 1 marca, ktoś w temacie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
PAOLO COSTA napisał:
JA MAM WLOSKIE I NIE MOGA ZABRAC. NIE WYMIENIAJ!!!!
masz włoskie C+E i pracujesz w NO jako kierowca ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marcin Kobinski
(marcino0211)
Wiking
Norwegia jako ze ma wlasne szczegolowe przepisy ktore nie zawsze pokrywaja sie z UE. nakazuje kazdemu kierowcy zawodowemu ktory podejmuje prace jako kierowca w Norwegii ,wymienic prawo jazdy na norweskie , tym samym od chwili podjecia pracy w N. nie mamy prawa dorabiac nowych kategorii w kraju poza Norwegia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok