Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

WYZSZY PODATEK PRZY MIESZKANIU OD SZEFA? - Norwegia

Czytali temat:
11 Postów
Patryk Anie podam
(Patrick)
Wiking
Witam, zostaje mi doliczany podatek ok 1600kr miesiecznie, poniewaz mieszkanie oplaca mi pracodawca. Czy tak byc powinno?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
wszystko co daje ci pracodawca czy to jest mieszkanie czy telefon czy auto sluzbowe podlega opodatkowaniu jako twoj dochod i powinno zostac uwzglednione na kwitu z wyplaty i opodatkowane. Nie wiem czy kwota jest prawidlowa bo to zalezne od kwoty czynszu jaka placi za ciebie i twojej karty podatkowej ale TAK powinien to podatkowac i odbijac sobie jako koszt utrzymania pracownika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
wszystko co daje ci pracodawca czy to jest mieszkanie czy telefon czy auto sluzbowe podlega opodatkowaniu jako twoj dochod i powinno zostac uwzglednione na kwitu z wyplaty i opodatkowane. Nie wiem czy kwota jest prawidlowa bo to zalezne od kwoty czynszu jaka placi za ciebie i twojej karty podatkowej ale TAK powinien to podatkowac i odbijac sobie jako koszt utrzymania pracownika.
Co nie zminia faktu ze lepiej bylo by ci placic samemu za mieszkanie a te kwote co placi ci szef brac jako wyplate bo jesli masz status pendler to odliczysz sobie mieszkanie bo sam go placisz ale moze dobry ksiegowy wykaze ten koszt jesli widnieje on an wyplacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok