Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypłata, D-Number i karta podatkowa - Norwegia

2 Posty
tarsala95
(tarsala95)
Wiking
Witam,
przeprowadziłem się do Norwegii na 1.5 miesiąca, a pracowałem <1 miesiąc. Umowa z pracodawcą została podpisana bez żadnych zarzutów, w skacie też było wszystko ok, mieli wysłać d-number i taxcard na wyznaczony adres. No i tu zaczyna się problem, ponieważ nie doszedł ani d-number ani taxcard, a że musiałem się wyprowadzać dość szybko z mieszkania i wracać do Polski, to poszedłem do Skatt i poprosiłem o to co mieli mi wysłać w celu okazania tych danych dla pracodawcy, który ma mi wypłacić pieniądze. Kobieta która mnie obsługiwała powiedziała, że D-number mi wydrukuje, ale karty podatkowej nie dostanę od ręki, a pracodawca nie potrzebuje ode mnie tej karty osobiście, ponieważ może ją wydrukować ze strony Altinn po moim D-numberze. Z drugiej strony zaś księgowa pracodawcy twierdzi, że muszę okazać kartę podatkową pracodawcy, bo przeciwnym przypadku potrąci mi 50% podatku. Kto ma rację? Czy jest jakiś sposób zdobycia tej karty w Polsce ( elektronicznie lub na adres polski)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Urzędnik w Skatteetaten dobrze Panu powiedział. Karta podatkowa nie jest przedmiotem ani dokumentem fizycznym. Jest to po prostu potwierdzenie zarejestrowania przewidywanej wysokości dochodu. Pracodawca ma obowiązek pobrać aktualną kartę podatkową z systemu Altinn, jeżeli taka została zamówiona.

Więcej info na www.multinor.no.
Zgłoś wpis
2 Posty
tarsala95
(tarsala95)
Wiking
Tak jak przewidywałem. Poszukałem trochę i z tego co znalazłem to są czasami problemy z systemem Altinn, może dlatego księgowa chciała kartę podatkową fizycznie. No cóż teraz jestem spokojny ze strony prawnej. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok