Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Usunięte konto do zwrotu podatku - Norwegia

2 Posty
sebeke90
(sebeke90)
Wiking
Witam, pracowalem w norwegii w 2015. Dostałem dokument do rozliczenia, odeslałałem go wypelnionego jakoś w kwietniu. Brat również pracował, jednak nie rozliczał się - po prostu im nie odsyłał tych papierów, ale to nie istotne. Dostał już zwrot i jak się okazało, na konto - które podawał gdy wyrabiał numer norweski, czy wypełniał umowę u pracodawcy. Ja jednak przekonany byłem, że przychodzi czek i konto które miałem w NOK zamknąłem już w połowie zeszłego roku (bo pracowalem tylko 4 miesiące). I w terminarzu wypatrzylem, że do 15 maja byla taka mozliwosc zmiany numeru konta jednak co jesli nie zmieniłem? Czy bede rozliczany w II/III turze z tego wzgledu? I czy przyjdzie mi po prostu czek na adres domowy, czy jest mozliwosc uaktualnienia numeru konta jesli otworzylbym nowe konto w koronach.

Prosze o pomoc, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(fiordy...)
Nowicjusz
najprostszym rozwiazaniem jest zadzwonic do skatu i tyle jezeli nie rozmawiasz w zadnym jezyku znajdz kogos kto gada i tak najszybciej uzyskasz jakiekolwiek informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
miałem taką sytuacje kilka lat temu po likwidacji konta w DNB...wysłali na podane stare konto kasa wróciła do skatu,skat wysyła do urzędu (nie pamiętam nazwy) który odnajduje adres i wysyła czek ,w moim przypadku dzięki uprzejmości pana w skacie który wykonał dwa telefony udało mi się otrzymać czek do ręki w tym samym dniu.Byłem mile zaskoczony bo pani w tym biurze a był to piątek była łaskawa poczekac 15 min po pracy bo utknołem w korku...bo normalnie zajmuje to pare miesięcy ale jak napisał przedmówca najlepiej dowiedzieć sie u źródeł czyli w skacie zwłaszcza że pracuja tam i polacy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
to był Ligningskontoret na Gronland w Oslo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
sebeke90
(sebeke90)
Wiking
Tylko ja mieszkam i przebywam w Polsce, więc nie mam takiej możliwoaci co najwyżej zadzwonić ale pod jaki numer? Może email? Gdyż jak zadzwonię z Polski to nie wiem czy,pięć minut porozmawiam i kilkadziesiąt złotych z konta zniknie a gwarancji ze,coś załatwię brak. Z angielskim nie ma problemu rozmawiam naprawdę dobrze, a zna ktoś może inna drogę aby rozwiązać mój problem? Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Justyna Justa
(JustynaJusta)
Wiking
Najlepiej spytac kogos z wiedza na ten temat, ewentualnie Polska księgowa. Rodacy myślą ze wiedza wszystko a często wprowadzają ludzi w błąd , sami niewiedząc. Takie pytania nie na forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok