Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak przelewacie środki do Polski? - Norwegia

2 Posty
Kasiul
(Kasiul)
Wiking
Witajcie!
Mam pytanie - otóż co miesiąc jestem zmuszona do przelewania części zarobionych pieniędzy do Polski, aby wesprzeć rodzinę w kraju. Wykorzystuje tradycyjne przelewy, ale pobierają one sporo pieniędzy za przewalutowanie (niekorzystne kursy walutowe). W związku z tym pytanie - czy korzystaliście z innego rozwiązania? Wyczytałam tutaj: strefawalut.pl/ , że ciekawym rozwiązaniem są kantory internetowe, ale nigdy z nich nie korzystałam. Podobno wystarczy przelać środki na konto firmy, a ona je przewalutuje i odeśle na podany, inny rachunek bankowy. Wiecie coś na ten temat? Jesteście w stanie mi doradzić?
Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam,
Kasiul

Znajdź kantor internetowy i kursy walut online Porównywarka kursów walut w kantorach internetowych to zestawienie najtańszych i najlepszych kantorów online. Bezpieczna wymiana walut. strefawalut.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
poproś pracodawcę aby Ci wypłacał zarobki w polskich złotych to odejdzie problem z przewalutowaniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Kasiul
(Kasiul)
Wiking
ale ja część tylko potrzebuję przewalutować, nie wysyłam wszystkiego do PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no to niech Ci płaci w złotówkach tylko za godzinę, albo dwie dziennie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Jako laik sie pytam:

Nie mozna uzywac swojego banku do transakcji zagranicznych? Czy kwota oplaty i "strat walutowych" rzedu np.100 zl moze byc powodem nieprzespanych nocy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
Przelew z DNB do Mbanku kosztuje 60 koron, niezaleznie czy przelewa sie 3000 koron, czy 30 000 koron. Oczywiscie mozna wybrac przelew w zlotowkach, koronach, euro, w hrywnach tez, jak ktos lubi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
Kasiul . Jak przelejesz pieniadze na konto kantoru walutowego w Polsce (np. cinkciarz.pl) to i tak zaplacisz prowizje. Spread, ktory nazywasz niekorzystnym kursem walutowym funkcjonuje wszedzie, w banku, w kantorze walutowym.Albo przewalutuja Ci przelew tutaj w norweskim banku (jak przelewasz w zlotych), albo w Polsce (jesli w koronach), zaleznie od wybranej opcji walutowej. Rozwiazaniem jest jeszcze gotowka w majtkach, ale pare osob juz tu plakalo na forum. Ratujcie, mialem/lam 40 000 koron i celniczka zabrala 8000. Jak je odzyskac???!!!! Pracuj w Polsce, nie bedzie potrzeby wysylac pieniedzy za granice. To zadna zlosliwosc z mojej strony, jesli tak to odbierzesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Piotr Sus
(piotr861)
Wiking
Poproś kogos w PL aby zalozył konto walutowe w PKO ,wtedy bedzie mozliwosc wysyłania koron do PL a pozniej pojda Sobie do kantoru i sami przewalutuja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
Do przelewow z Norwegii na polskie konto w zlotowkach polecam transfer24.eu
Pieniadze w ten sam dzien w Polsce a oplata 5,90 kr (przelew do 500 kr) a jak wiecej koron to 1,3%. Bardzo wygodny i szybki sposob a co wazne zadnych innych oplat juz nie bedzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(fiordy...)
Nowicjusz
nie wiem w czym problem kolega wczesniej ci pisal ze przez bank normalnie zaplacisz prowizje 30 zloty i tyle ,a ty sie sciskasz i szukasz jakiegos dziwnego rozwiazania byle taniej.przeciez to tylko 30 zloty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok