Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

[Szukam] Praca-pytania - Norwegia

4 Posty
Wichał Mójcik
(WichalMojcik)
Wiking
Witam, mam 19 lat i pochodzę z podkarpackiej wioski w kierunku Bieszczad. Skończyłem liceum, matury jeszcze nie otrzymałem do rąk. Rozglądam się za pracą i piszę do osób z ogłoszeń różnych portali lecz marny efekt (jeszcze nikt mi nie odpisał). Nie szukam pracy na 3 miesiące jak student tylko chciałbym wyjechać na stałe, póki jestem jeszcze młody i silny. Nie jestem leniem jeśli chodzi o pracę fizyczną bo wiocha to wiocha robisz wszystko żeby zaoszczędzić (rolnictwo/agroturystyka u sąsiadów/leśnictwo).
Pytania brzmią:
-czy wierzycie w to że któraś firma się odezwie?
-warto zaryzykować i wyjechać "w ciemno"?
-co mi jest potrzebne (dokumenty) aby wyjechać i legalnie pracować? Już byłem na kilku stronach i jest owijanie, potrzebne mi są konkrety.
-znacie (i ewentualnie podacie) mi jakieś biura/miejsca gdzie warto odezwać się jeśli chodzi o pracę fizyczną?
-gdzie najlepiej udać się w Norwegii za pracą?

Dodam jeszcze, że angielskim posługuję się na poziomie B1/B2 więc potrafię rozmawiać z ludźmi w tym języku. Nie jestem typem który chce nahapać się pieniędzy i wiać lecz normalnie żyć. Pozdrawiam Michał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Przemysław Pawlak
(Przemyslaw95)
Wiking
Więc złapanie pracy przez Internet w dodatku z pl graniczy z cudem, lepiej wziąć ze sobą trochę pieniędzy i zaryzykować w ciemno chociaż musisz się liczyć aby tu przetrwać na co najmniej miesiąc musisz mieć minimum 6 tys najlepiej ogarnąć sobie jakiś pokój przed przyjazdem. Odnośnie pracy będzie Ci ciężko ale warto zaryzykować skoro w pl nic lepszego cie nie czeka. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Przemysław Pawlak
(Przemyslaw95)
Wiking
Zapomniałem dopisać największy młyn jest w Oslo najwięcej pracy ale także i ludzi do roboty przez agencje pracy z twoim wykształceniem i bez jakiekolwiek doświadczenia nie masz co szukać i tracić czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Przemysław Pawlak
(Przemyslaw95)
Wiking
Wystarczy dowód osobisty jak masz paszport to nie zaszkodzi wziąć no i najlepiej cv w angielskim lub norweskim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wichał Mójcik
(WichalMojcik)
Wiking
A jeśli chodzi o biura będące w Norwegii i zatrudniające pracowników fizycznych to znacie jakieś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
WichalMojcik napisał:
A jeśli chodzi o biura będące w Norwegii i zatrudniające pracowników fizycznych to znacie jakieś?Ten z góry to w tym twoim przypadku bzdurę napisał.
Praca i owszem jest, jednak dla osób mających konkretne zawody i udokumentowane doświadczenie.
A ty co masz?
19 lat szkołę średnią i jedynie dobre chęci.
Masz chociaż prawo jazdy i "słynne" uprawnienia na wózki widłowe.

O ile faktycznie znasz dobrze angielski i jeszcze piszesz w tym języku, to wal na wyspy dopóki nie wyszli z unii.
Tam prędzej znajdziesz pracę dla takich jak ty, a i utrzymanie jest tam tańsze.
Uszy do góry i do przodu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Chodziło mi o Przemka.
Zachariasz też dobrze prawi.

Teraz doczytałem, że masz tylko ogólniak, nawet nie masz technikum!.
Tak, byłbyś chociaż technikiem w jakimś konkretnym zawodzie to już byłby plus w szukaniu pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
Hubsonq
(Hubsonq)
Nowicjusz
Gabriel- napisał:
WichalMojcik napisał:
A jeśli chodzi o biura będące w Norwegii i zatrudniające pracowników fizycznych to znacie jakieś?Ten z góry to w tym twoim przypadku bzdurę napisał.
Praca i owszem jest, jednak dla osób mających konkretne zawody i udokumentowane doświadczenie.
A ty co masz?
19 lat szkołę średnią i jedynie dobre chęci.
Masz chociaż prawo jazdy i \"słynne\" uprawnienia na wózki widłowe.

O ile faktycznie znasz dobrze angielski i jeszcze piszesz w tym języku, to wal na wyspy dopóki nie wyszli z unii.
Tam prędzej znajdziesz pracę dla takich jak ty, a i utrzymanie jest tam tańsze.
Uszy do góry i do przodu.


Na wyspach z roku na rok drozeje spozywka oraz ceny wynajmu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wichał Mójcik
(WichalMojcik)
Wiking
Wyspy skończyły się 3 lata temu tak samo Holandia Niemcy Austria i Belgia. Wiem z doświadczenia rodziny i znajomych którzy widzieli starych znajomych na ulicach czy pod mostami.

Edition.
Poświęcę trochę czasu na kursy. Dzięki za rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Ånanio)
Wiking
napisał:
Chodziło mi o Przemka.
Zachariasz też dobrze prawi.

Teraz doczytałem, że masz tylko ogólniak, nawet nie masz technikum!.
Tak, byłbyś chociaż technikiem w jakimś konkretnym zawodzie to już byłby plus w szukaniu pracy.

Odezwal sie internetowy ORMOwiec ,forumowy samozwanczy zandarm

czytac nie umie na niczym sie nie zna a sie madruje

Klamca i oszust .Zlodziej i pijak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok