Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Odholowano mi przyczepę - nie wiem co robić - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
Stonish
(Stonish)
Wiking
Witam wszystkich!
Właśnie wróciłem z pracy i okazało się, że przyczepa, którą miałem postawioną przy domu zginęła. Na całej długości ulicy są znaki zakaz postoju od 7-19. Nie chcę się w żaden sposób tłumaczyć bo to bez sensu, faktem jest, że przyczepa była i jej nie ma - z tego co zdążyłem się zorientować to prawdopodobnie została odholowana. Nie mam zielonego pojęcia gdzie dzwonić, a wiadomo zależy mi na czasie bo każda doba kosztuje. Dzwoniłem na Viking Assistance, ale telefonista sprawdził w systemie po numerach i nie mają mojej przyczepy w systemie. Gdzie jeszcze mogę zadzwonić? Próbowałem na policję, ale jest już po 20 i w sprawach tego typu każą dzwonić w ciągu dnia. Pomocy, ktoś coś wie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(obibok)
Początkujący
a moze poprostu ktos ją ukradł
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Stonish
(Stonish)
Wiking
Znalazłem ją. Dla tych co będą w podobnej sytuacji opiszę sytuacje.

1. Można zadzwonić do Viking Assistance - tam po opisaniu zaistniałej sytuacji podajemy telefoniście numery auta/przyczepy i sprawdza w systemie czy ich firma odholowała nasz pojazd. W moim przypadku tak nie było.
2. Znalazłem tą stronę:
tjenester.oslo.kommune.no/ekstern/bym-inntauing/
Tutaj wpisujemy numery pojazdu i pokazuje nam się informacja z systemu ile trzeba będzie zapłacić w zależności od dnia odbioru, kiedy było wykroczenie, gdzie i o której nastąpił hol.
3. Tutaj są stawki do zapłaty w zależnośc od pojazdu i adres:
www.oslo.kommune.no/gate-transport-og-pa...-bilen-er-tauet-inn/

Podjeżdżamy na Ulvenveien i jest tam taka mała recepcja przed bramą. Idziemy do gościa, podajemy numery pojazdu, legitymujemy się, płacimy co trzeba (w moim przypadku 2750NOK), wpuszcza nas na parking i daje numerek do wyjazdu. No i w tym cała historia. Dodam, że każdy dzień postoju na parkingu u nich kosztuje 200NOK więc warto odebrać nasz pojazd jak najszybciej.

Powodzenia innym, hej!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Stonish
(Stonish)
Wiking
Było sprzątanie ulic na wiosne na całej długości drogi. Nie byłem jedyny, z tego co opytałem sąsiadów to conajmniej kilkanaście aut zwinęli, wszystko co stało. Jeden gość miał nawet kontener przy drodze na śmieci (taki duży, budowlany) też ma do odebrania na parkingu i kara 4300NOK. Masakra jakaś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nicas napisał:
Zadzwon w ciagu dnia na policje . Najlepiej jak najszybciej .

W jakim celu ? Poinformowac ich, ze juz swoja przyczepe odebral?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nicas napisał:
przyczepa . Gafa

Nadal nie dociera do Ciebie, ze juz odebrana z parkingu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok