Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

(niby) Brak tabeli pod. Co zrobić? - Norwegia

13 Posty
chudyjest
(chudyjest)
Wiking
Cześć
Mam duży problem, a nie wiem jak go rozwiązać.

Postaram się to jakoś streścić najpierw.
Przez jakieś 3-4 miesiace nie dostawałem lonn'ów.
Potem jak dostałem lonn'y. Okazało się ze ostatnie dwa miesiace pobierali mi z wypł.
50% bo nie miałem tabeli podatkowej. Zgłosiłem w firmie u siebie to.
Następną wypłatę znowu dostałem bez tabeli. WKURZONY POJECHAŁEM DO FIRMY i zgłosiłem to bezpośrednio... powiedzieli ze wszystko już będzie dobrze(myślałem ze zwrócą mi pieniądze tzn zrobią jakoś korektę czy coś) Dziś znów wypl i znowu 50% zabrali...
Zamierzam jechać... sam nie wiem gdzie skatt?
AAAA zapomniał bym, w tym czasie co zaczęli mi pobierać 50%. Czyli brak niby tabeli podatkowej, zaczęła pracować w firmie nowa księgowa.

Co robić?
Czy jest szansa odzyskać pieniądze?
Czy w przeszłym roku na rozliczenie mi zwrócą ?
Ja osobiście słyszałem ze jak nie masz tabeli to jak zabierają 50% to z tego się nie rozliczasz.(i nie oddadzą nadwyżke podatku)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
chudyjest napisał:
Cześć
Mam duży problem, a nie wiem jak go rozwiązać.

Postaram się to jakoś streścić najpierw.
Przez jakieś 3-4 miesiace nie dostawałem lonn\'ów.
Potem jak dostałem lonn\'y. Okazało się ze ostatnie dwa miesiace pobierali mi z wypł.
50% bo nie miałem tabeli podatkowej. Zgłosiłem w firmie u siebie to.
Następną wypłatę znowu dostałem bez tabeli. WKURZONY POJECHAŁEM DO FIRMY i zgłosiłem to bezpośrednio... powiedzieli ze wszystko już będzie dobrze(myślałem ze zwrócą mi pieniądze tzn zrobią jakoś korektę czy coś) Dziś znów wypl i znowu 50% zabrali...
Zamierzam jechać... sam nie wiem gdzie skatt?
AAAA zapomniał bym, w tym czasie co zaczęli mi pobierać 50%. Czyli brak niby tabeli podatkowej, zaczęła pracować w firmie nowa księgowa.

Co robić?
Czy jest szansa odzyskać pieniądze?
Czy w przeszłym roku na rozliczenie mi zwrócą ?
Ja osobiście słyszałem ze jak nie masz tabeli to jak zabierają 50% to z tego się nie rozliczasz.(i nie oddadzą nadwyżke podatku)

---------
Człowieku o czym Ty gadasz? Czego nie miales???
Tabeli?? Ty po prostu nie miales karty podatkowej.
A dlaczego nie wystąpiłes? To elementarz w N od....50 lat!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Kornelia S.
(Kornelias)
Wiking
Hei!

Musisz zamowic skattekort. Mozesz to zrobic przez internet albo jechac do nich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
chudyjest
(chudyjest)
Wiking
Jak tak nagle mi karta podatkowa znikła?? w połowie roku? bo od listopda zaczełem dostawac... bez tabeli czy bez karty podatkowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
chudyjest
(chudyjest)
Wiking
a odpowie mi ktoś na te pytanie
"Ja osobiście słyszałem ze jak nie masz tabeli to jak zabierają 50% to z tego się nie rozliczasz.(i nie oddadzą nadwyżke podatku)"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
chudyjest napisał:
Jak tak nagle mi karta podatkowa znikła?? w połowie roku? bo od listopda zaczełem dostawac... bez tabeli czy bez karty podatkowej
--------
Bo listopadzie drukują już nową, misiu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Andrzej Naklicki
(Andrzej200969)
Wiking
1. Jeżeli masz ID numer (tymczasowy) to co roku musisz wystąpić do skatt o nadanie tabeli podatkowej na dany rok kalendarzowy tzw skattekort.
2. Jeżeli masz fødselsnumer (stały) to skatt sam przyznaje co roku nowy skattekort.
3. To prawda że pracodawca pobiera 50% zaliczki na podatek jeżeli nie posiadasz skattekort.
4. W rozliczeniu rocznym (np. w 2017r za 2016r) dostaniesz zwrot nadpłaconego podatku (nadpłacony bo pobrano 50% podatku)
5. Skattekort jest nadawany na rok kalendarzowy i obowiązuje w danym roku kalendarzowym dlatego w rozliczeniu rocznym te 50% podatku musi być brane pod uwagę w rozliczeniu rocznym (i dlatego wychodzi nadpłata podatku) Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
chudyjest
(chudyjest)
Wiking
Super. Rozumiem, tylko tak dziwnie. Ponieważ zacząłem pracować w 2014 roku i wtedy zgłosiłem o karte podatkową. Było OK. W 2015 roku nic nie robiłem, a miałem kartę podatkową...A teraz dopiero...hmm dziwi mnie to
Od stycznia mam stały numer. Wcześniej miałem D-nummer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Andrzej Naklicki
(Andrzej200969)
Wiking
To faktycznie dziwne i nietypowe. Wydaje mi się że:
Przeoczyli Ciebie!!!!!
a to dlatego:
1. Dla osób ze stałym numerem, skattekort wystawiają w grudniu ( bynajmniej ja dostałem na altinna) (domyślam się że muszą się z tym wystawianiem wyrobić do końca starego roku)
2. Tobie nie wystawili w tym czasie bo miałeś D-nummer i żeby dostać nowy skattekort musisz wnioskować do nich o to. I pewnie oni czekają na Twój wniosek!!!
3. Jak napisałeś od stycznia masz stały numer, A ONI DALEJ CZEKAJĄ NA TWÓJ WNIOSEK O SKATTEKORT!!!!!

PROPONUJĘ UDAĆ SIĘ DO SKATT LUB NA ICH STONIE www.skatteetaten.no/no/Person/ ZAMÓWIĆ SKATTEKORT

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(jasta 102)
Stały Bywalec
chudyjest napisał:
Super. Rozumiem, tylko tak dziwnie. Ponieważ zacząłem pracować w 2014 roku i wtedy zgłosiłem o karte podatkową. Było OK. W 2015 roku nic nie robiłem, a miałem kartę podatkową...A teraz dopiero...hmm dziwi mnie to
Od stycznia mam stały numer. Wcześniej miałem D-nummer.

Trochę tu chaosu narobiłeś.
Pamiętam, że kiedy otrzymałem stały numer person musiałem jeszcze raz złożyć wniosek o nową kartę podatkową. Jeżeli tego nie zrobiłeś tzn że jej nie masz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok