Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przedszkole NO - Norwegia

1 Post
Tomasz Gil
(adamstuen)
Wiking
Czy ktoś orientuje się jakie są warunki uzyskania zniżki za przedszkole w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Anna Larvik
(Annalarvik)
Wiking
Mozna elektronicznie zlozyc podanie w kommune. Szukasz druku redusert foreldrebetaling barnehage. Oplata jest redukowana w zaleznosci od dochodu obojga rodzicow. Trzeba dolaczyc selvangivelse za zeszly rok. Dodatkowo jesli sie jest samotnym rodzicem to trzeba zlozyc papiery do nav ktory doplaca do
przedszkola/ sfo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
To może w twojej kommune.
U mnie zniżki są.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
mamy dwie corki w przedszkolu, zlozylismy wiosek i przyznano nam znizke 50 %... i tu pytanie bo skoro mieli brac pod uwage za zeszly rok ( 2014), to powinnismy miec za free, gdyz nasz dochod nie przekraczal 220 tys.... w tym rok dochod jest 334 tys.czyli tez nam do tej kwoty 473 tys brakuje .. wydaje mi sie zatem ze powinnismy miec przedszkole calkiem gratis, czy mamy sie odwolac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
sasa napisał:
mamy dwie corki w przedszkolu, zlozylismy wiosek i przyznano nam znizke 50 %... i tu pytanie bo skoro mieli brac pod uwage za zeszly rok ( 2014), to powinnismy miec za free, gdyz nasz dochod nie przekraczal 220 tys.... w tym rok dochod jest 334 tys.czyli tez nam do tej kwoty 473 tys brakuje .. wydaje mi sie zatem ze powinnismy miec przedszkole calkiem gratis, czy mamy sie odwolac?
Źle ci sie wydaje.
Gratis przedszkole mogą otrzymać dzieci rodziców, których dochód nie przekroczył 202 tysiące, i to nie we wszystkich bydelach, a takze dzieci rodziców studiujących.
Jeżeli wspólny dochód nie przekroczył 473 tysięcy, to wtedy płaci sie 6 % od dochodu rocznie. Najniższa stawka miesięczna wynosi nieco ponad 700 koron.

Pozwoliłam sobie jeszcze zajrzeć gdzie mieszkasz. W Sandefjord przyznają 50% zniżki od trzeciego dziecka, na dwa pierwsze jest 30%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok