Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sparebank1 - Norwegia

4 Posty
RATEKK R
(ratek1987)
Wiking
Witam
Mam pytanie do osób posiadajacych konto w Sparebank. Mianowicie chodzi o czas po ktorym otrzymaliscie karte visa. W banku powiedziano mi, ze dostane karte dopiero wowczas gdy beedą regularne wplaty na konto. Po ilu miesiecznych wyplatach moge spodziewac sie karty??
Z góry dziekuje!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
ratek1987 napisał:
Witam
Mam pytanie do osób posiadajacych konto w Sparebank. Mianowicie chodzi o czas po ktorym otrzymaliscie karte visa. W banku powiedziano mi, ze dostane karte dopiero wowczas gdy beedą regularne wplaty na konto. Po ilu miesiecznych wyplatach moge spodziewac sie karty??
Z góry dziekuje!!

Pewnie spytales sie o karte kredytowa, czyli z mozliwoscia pozyczki. Powinienes poprosic o karte debetowa. Taka karte powinies otrzymac od razu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Pewnie spytales sie o karte kredytowa, czyli z mozliwoscia pozyczki. Powinienes poprosic o karte debetowa. Taka karte powinies otrzymac od razu.
Sorry, cos mi sie pomieszalo. Mozesz dostac bankaxept lub forhåndsbetalt kort taka jak ta:
www.spv.no/kort-og-betaling/visa-verdi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
RATEKK R
(ratek1987)
Wiking
mozliwe, ze nie dostalem jej ze wzgledu na to, ze posiadam tylko d-nummer. A nie ten staly nr personalny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
RATEKK R
(ratek1987)
Wiking
ok, dzieki bardzo jeszcze jedno pytanie.. regularne w sensie daty wplaty, czy moze ilosc gotowki??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Mozesz tez zamowic przez bank internetowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Joanna Kolakowska
(Joasiaa)
Wiking
Hej ja mam D numer i tez mi tak powiedzieli ale po 2 tygodniach poszłam jeszcze raz z Norwgiem do banku i dostałamm karte po tygodniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Joasiaa napisał:
Hej ja mam D numer i tez mi tak powiedzieli ale po 2 tygodniach poszłam jeszcze raz z Norwgiem do banku i dostałamm karte po tygodniu

Ano tak, bo Norweg zna nie tylko norweski jezyk, ale i norweska mentalnosc.
Polak idzie do banku i pyta o karte kredytowa, majac na mysli karte do konta. I pracownik banku w Polsce to rozumie i sam doprecyzuje, ze kredytowej nie, ale platnicza owszem tak.
W Norwegii tak to nie dziala. Pytasz o karte kredytowa VISA, to dostajesz odpowiedz ze nie.
Przyklad:
Idz do NAVu i spytaj, czy maja jakies kursy dla osob poszukujacych pracy. Dowiesz sie ze nie.
Potem spytaj, czy maja jakies kursy dla Polakow. Dowiesz sie ze nie.
Na koniec spytaj, czy maja kurs poszukiwania pracy dla osob polskojezycznych... No i dowiesz sie, ze oczywiscie ze maja, od wielu juz lat maja, swietny kurs...

Norweska mentalnosc i tyle. Norwegowi nie mozesz powiedziec, aby wyszedl za drzwi. Musisz mu powiedziec aby podszedl do drzwi, nacisnal klamke, otworzyl drzwi wyszedl na korytarz i ciagnac za klamke zamknal drzwi za soba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Robert50
(Robert50)
Wiking
ratek1987 napisał:
Witam
Mam pytanie do osób posiadajacych konto w Sparebank. Mianowicie chodzi o czas po ktorym otrzymaliscie karte visa. W banku powiedziano mi, ze dostane karte dopiero wowczas gdy beedą regularne wplaty na konto. Po ilu miesiecznych wyplatach moge spodziewac sie karty??
Z góry dziekuje!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok