Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
Janie czepiasz sie strasznie szczegolow
1. Ja wracalem do PL bo mialem wesele wiec przy okazji to zalatwilem. I taniej wychodzi mimo ze trzeba drugi raz leciec
2. i 3. po pierwsze primo mogles w jednym pkt wpisac a po drugie primo czepiasz sie przejezyczenia.
4. Tak to jest w tym zyciu ze wszystkiego wiedziec nie mozesz chocbys na uszach stawal. Znajomi mi powiedzieli i wyczytalem ze mam udac sie na policje w celu dostania pozwolenia wiec w 2 tyg pobytu w norge udalem sie tam po wczesniejszym ustaleniu terminu ( pisze szczegolowo bys nie doszukiwal sie choc i tak pewnie to zrobisz [ zauwazylem ze ludzie tutaj to albo maja w nawyku albo poprostu z nudow to robia, albo chca zaistniec jacy to sa wszech wiedzacy i fajni ]) i siedzibie policji Pani w okienku mnie wywolala i poinformowala mnie iz dopiero po 2 miesiacach pracy moge do niej przyjsc po pozwolenie. Nie pytalem nie wnikalem bo po co ?
5. Nie wniosles niczego konkretnego do tematu wiec mala prosba
IDZ BADZ FAJNY GDZIE INDZIEJ
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
i jeszcze jedno P.S

czy trzeba byc imbecylem... a moze poprostu nikt nie mial potrzeby robienia paszportu ?
albo nie pamietal o terminie waznosci a akurat mu sie skonczyl ?
a moze jego podroze odbywaly sie tylko po polsce albo w strefie schengen

wysmiewajcie hejtujcie bo tylko to potraficie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
i mozesz przelac jednorazowo komus w norge swoja wyplate o ile sie zgodzi, ale prawdopodobnie sie nie zgodzi poniewaz wtedy moga dowalic tej osobie 50% podatku
i tak i on i Ty bedziesz stratny


Janek..to dla mnie wygralo

juz nie wchodzac w ten paszport bo to smieszne.

Tomku...a jak znajomemu przelewasz na konto np. 200 kr to tez podatek od tego placisz 50 %(w ogole skad pomysl na 50 % podatek??) ?
ps. wiele moich znajomych tak dostawalo pieniadze i zaden urzad sie nie czepial. Swoja wiedze Tomaszu budujesz na tym co uslyszales przy cieplej wodce od znajomych. Poprostu nie doradzaj jak czegos sam nie wiesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
BooTak napisał:
Janie czepiasz sie strasznie szczegolow
1. Ja wracalem do PL bo mialem wesele wiec przy okazji to zalatwilem. I taniej wychodzi mimo ze trzeba drugi raz leciec
2. i 3. po pierwsze primo mogles w jednym pkt wpisac a po drugie primo czepiasz sie przejezyczenia.
4. Tak to jest w tym zyciu ze wszystkiego wiedziec nie mozesz chocbys na uszach stawal. Znajomi mi powiedzieli i wyczytalem ze mam udac sie na policje w celu dostania pozwolenia wiec w 2 tyg pobytu w norge udalem sie tam po wczesniejszym ustaleniu terminu ( pisze szczegolowo bys nie doszukiwal sie choc i tak pewnie to zrobisz [ zauwazylem ze ludzie tutaj to albo maja w nawyku albo poprostu z nudow to robia, albo chca zaistniec jacy to sa wszech wiedzacy i fajni ]) i siedzibie policji Pani w okienku mnie wywolala i poinformowala mnie iz dopiero po 2 miesiacach pracy moge do niej przyjsc po pozwolenie. Nie pytalem nie wnikalem bo po co ?
5. Nie wniosles niczego konkretnego do tematu wiec mala prosba
IDZ BADZ FAJNY GDZIE INDZIEJ


Nie wiem z kim o o czym rozmawiales na Policji, ale istnieja tylko 2 mozliwosci:
1. Albo pomyliles kraje i nie bylo to w Norwegii
2. Albo tez nie istnieje jezyk w ktorym mogles sie z pania z okienka porozumiec i zrozumiec co ona do ciebie mowi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
tyle wiem tyle przekazalem...
sam mialem ten sam problem i sam szukalem rozwiazania
przekazalem co wiedzialem ale loza szydercow zamiast poprawic to wysmiala
ale juz zauwazylem ze tutaj to glowna rozrywka nie pomoc a wysmiac

nie znam sie na podatkach tutaj
ale 200 a 20 - 30 tys to roznica a nie wiem czy tutaj sa progi podatkowe czy nie
chcialem cos takiego zrobic to mi powiedzieli o tym wiec mowie dalej jesli sie myle spoko
popracie

uwazasz ze swoja wiedze czerpie z tego co slysze
To jaki jest sens pytania o co kolwiek na forum bo to dokladnie to samo tylko forma pisemna... mowisz co wiesz ale skad mam wiedziec czy ty wiesz konkrety czy inne

Janku dalej nic konkretnego nie napisales
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Nowicjusz Norweski
(Nowicjusz2)
Wiking
Tak sie składa, że paszport skoro skończył mi się na początku maja a pod koniec wyjechałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
I taniej wychodzi mimo ze trzeba drugi raz leciec

Tomku taniej...no to liczymy..na pocztaku lecisz do PL wyrobic, z reguly nie ma samolotow z odlotem i przylotem tego samego dnia no ale ok..niech takowy bedzie. bilet najtanszy ok 100 kr w 2 strony, do tego bilet na busa w norwegii 2 strony to ok 400 kr, bilet na busa w pl ok 60 kr czyli mamy 500/600 kr w jedna strone, do tego trzeba doliczyc ze tracisz na tym 2,3 dni w pracy to masz dodatkowo 2/3 tys kr czyli jestes stratny na jedna strone ok 3 tys kr, jeszcze jest druga strona czyli kolejne 3 tys kr ...razem 6 tys kr bo zamiast zarabiac jedziesz po paszport a on w konsulacie jest za 1000 kr

to jak..lepiej jest stracic 6 tys kr zamiast zaplacic tysiaka ??

No chyba ze nie pracujesz w norwegii tylko sie obijasz ale malo jaka osoba moze pozwolic sobie na taki luksus jak sie tu przyjezdza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Tak sie składa, że paszport skoro skończył mi się na początku maja a pod koniec wyjechałem.

Patryk wez ten paszport i idz do banku, powinno sie udac, rzadko kto patrzy na waznosc dokumentu. Jak go nie masz tutaj to niech ktos Ci wysle kurierem jakims ale nie najtansza poczta bo Ci zgubia i dopiero bedzie problem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
taka glupia wyliczanka

do ambasady tez musisz dojechac... i to nawet dwa razy a bilety nie sa tanie jak zauwazyles
jezeli nie masz konta to przelewasz na pl czyli twoja wyplaca zostanie przeliczona na zlotowki... czylu juz jestes stratny... jezeli bedziesz placil to znow twoje pieniadze zostana przewalutowane
i sprawdz sobie ile czasu trzeba czekac na wizyte w konsulu i ile bedziesz czekac pozniej na paszport.
wiec w zaleznosci jak tutaj zyjesz dla jednego moze wyjsc taniej dla drugiego drozej
w moim przypadku wyszlo taniej ale moze to tylko zbieg okolicznosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
tomaszu a nie widzisz roznicy w dojechaniu t bane do konsulu a samolotem do polski ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok