Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Konto bez paszportu. - Norwegia

4 Posty
Nowicjusz Norweski
(Nowicjusz2)
Wiking
Wyjazd do Norwegii wyskoczył mi zupełnie niespodziewanie przez co nie zdążyłem wyrobić paszportu. Czy uda mi się w jakimś banku założyć konto tylko na dowód osobisty ? Sprawa dosyć pilna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Jeśli masz stały numer personalny to Nordea bank nie robił problemów (tylko trzeba mieć ze sobą dokument na którym będzie ten numer). Wiem, że dużo tak naprawdę zależy od tego, kto Cię obsługuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Nowicjusz Norweski
(Nowicjusz2)
Wiking
Posiadam tylko D-numer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Idz do ambasady i tam sobie wyrob paszport.ok 1000 kr koszt. Bez paszportu nigdzie nie otworzysz konta
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Patryk. napisał:
Wyjazd do Norwegii wyskoczył mi zupełnie niespodziewanie przez co nie zdążyłem wyrobić paszportu. Czy uda mi się w jakimś banku założyć konto tylko na dowód osobisty ? Sprawa dosyć pilna.

Mozesz probowac w Nordea, nie znam osobiscie przypadku zeby komus sie udalo, ale "ludzie mowia na miescie" ze podobno mozna. Nie twierdze wcale ze to nie realne, po prostu od tak dawna nie mialem do czynienia z obrobka klienta tak swiezego i Norge ze trzeba mu bylo nawet konto zakladac, ze "wypadlem z tematu" i nie wiem.
Ale na pewno duzo zalezy (jak to w Norwegii) od tego, kto bedzie Cie obslugiwal. Wez ze soba dowod, UMOWE O PRACE (!!!), pozwolenie z policji na pobyt... i jak trafisz na kogos ludzkiego...
Do DNB nawet nie wchodz...

A swoja droga idz do konsulatu i wyrob sobie ten paszport...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
w zeszlym miesiacu musialem sie wrocic do PL i wyrabiac paszport bo nie mam a nigdzie nie daja. Kobiety w bankach mowily ze od tego roku weszly nowe przepisy i bardzo zaostrzyly sie przepisy i wymagania. Bez paszportu nie da rady...

ale wyplate moga Ci przelac na polskie konto potrzebuja tylko SWIFT Twojego banku i nr konta poprzedzony PL.

slyszalem ze niektore firmy zamiast przelewu daja czeki ale nie wiem ile w tym prawdy

i mozesz przelac jednorazowo komus w norge swoja wyplate o ile sie zgodzi, ale prawdopodobnie sie nie zgodzi poniewaz wtedy moga dowalic tej osobie 50% podatku
i tak i on i Ty bedziesz stratny

a co do wyrobienia w ambasadzie to kosztuje 1000NOK a jak miesiac temu sprawdzalem kiedy jest najblizszy termin wizyty to pokazywalo mi koniec sierpnia...
wiec na dzien dzisiejszy pewnie koniec wrzesnia a pozniej miesiac ocekiwania na dokument

a w polsce masz o wiele wiele tanszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomek ...
(BooTak)
Wiking
p.s.

pozwolenie o prace mozna zdobyc dopiero po 2 miesiacach pracy tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Tomku Bootaku, fajnie ze chcesz pomoc rada. To sie chwali. Tylko ze to tak troche... wiodl slepy kulawego...

1. Paszport w Polsce nie wyjdzie taniej, bo musisz leciec po niego do Polski i czekac w Polsce na odbior.
2. Nigdy nie slyszalem o czyms takim jak pozwolenie na prace.
3. Z tego co wiem jest za to cos takiego jak "pozwolenie na pobyt".
4. O wymogu 2 miesiecy pracy aby dostac pozwolenie na pobyt tez nigdy nie slyszalem, ale nie twierdze ze to nie prawda, bo byc moze dzis rano taki przepis niezapowiedzianie wszedl (z tajemniczym pominieciem okresu vacatio legis)
5. Kilka jeszcze ciekawych rzeczy pisales, ale bylo ich tyle ze wybacz, ale nie spamietalem wszystkich...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
ale swoja droga to trzeba byc imbecylem/ka zeby jechac do panstwa poza UE i nie pomyslec o paszporcie

Jak jedziecie do Egiptu to tez na dowod ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
6e6 napisał:
ale swoja droga to trzeba byc imbecylem/ka zeby jechac do panstwa poza UE i nie pomyslec o paszporcie

Jak jedziecie do Egiptu to tez na dowod ?


To i tak pikus w porownaniu z internetowym doradca ktory gdzies tam wyzej pisze ze aby dostac w Norwegii pozwolenie na prace, trzeba przedtem 2 miesiace pracowac...

Pozwolenie na prace? Co to za dokument? Kto go wydaje? Gdzie takie cos mozna zobaczyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok