Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

tydzień roboczy - Norwegia

Czytali temat:
Eliza K Karol Pitek Krzysiek ...... Anna Bak Agnieszka Kajka Tomasz J Kasia Tłumacz Kasia Z Jan . AREK BUCZEK (1110 niezalogowanych)
10 Postów
Krzysiek ......
(krzysiekdive)
Wiking
Witam na forum. Moje pytanie dotyczy ilości dni urlopowych. Wiem że jest 25 dni roboczych. I teraz czy sobota może być wliczana do urlopu jako dzień roboczy?
Jeżeli zna ktoś norweskie prawo pracy i ma jakieś odnośniki to bardzo proszę o pomoc.
Czy jest przepis który to definiuje ?
Dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
krzysiekdive napisał:
Witam na forum. Moje pytanie dotyczy ilości dni urlopowych. Wiem że jest 25 dni roboczych. I teraz czy sobota może być wliczana do urlopu jako dzień roboczy?
Jeżeli zna ktoś norweskie prawo pracy i ma jakieś odnośniki to bardzo proszę o pomoc.
Czy jest przepis który to definiuje ?
Dziękuję za odpowiedź.

Jest wiele przepisów, w zależności od branży. Niemniej wszystkie bazują na podstawowym Urzędowym zapisie z możliwością modyfikowania zgodnego z prawem pracy.
Tu masz trochę wiadomości na ten temat.
gratisrettshjelp.no/?wpfb_dl=314
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
krzysiekdive napisał:
Witam na forum. Moje pytanie dotyczy ilości dni urlopowych. Wiem że jest 25 dni roboczych. I teraz czy sobota może być wliczana do urlopu jako dzień roboczy?
Jeżeli zna ktoś norweskie prawo pracy i ma jakieś odnośniki to bardzo proszę o pomoc.
Czy jest przepis który to definiuje ?
Dziękuję za odpowiedź.


tylko niedziele i "czerwone dni swiateczne" nie sa liczone jako dni robocze. Sobota jest wedle prawa dniem roboczym.
"Arbeidsgiver plikter å sørge for at arbeidstaker gis feriefritid på 25 virkedager hvert ferieår. Arbeidstaker plikter å avvikle feriefritiden hvert år, jf. likevel denne paragraf nr. 5, § 7 nr. 3 første ledd og § 9 nr. 1 og 2. Som virkedager regnes alle dager som ikke er søndager eller lovbestemte helge- eller høytidsdager. "

wszystko na lovdata.no

Niektore firmy praktykuja 5dniowy tydzien roboczy w kwestii urlopow. Tak jest np. u mnie i mam 5 tygodni urlopu. Jednak 4 tygodnie plus jeden dzien jest zgodne z prawem i w razie czego nic nie ugrasz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Krzysiek ......
(krzysiekdive)
Wiking
Dziekuję bardzo za tak szybką odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok