Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatek - Norwegia

3 Posty
Yuri Kroyan
(yuri)
Wiking
Przyszło mi pismo z Oslo komnerkontor : Betalingskort for skatt og avgift, do zapłaty 26 333 NOK. piszę tam "Krav, Utskrevet forskuddsskatt, person" co to jest ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Yuri napisał:
Przyszło mi pismo z Oslo komnerkontor : Betalingskort for skatt og avgift, do zapłaty 26 333 NOK. piszę tam "Krav, Utskrevet forskuddsskatt, person" co to jest ?

To jest to, ze mezczyzna nie jest w stanie uniknac trzech rzeczy.
1.Smierci
2.Problemow z kobietami
3.Placenia podatkow.

Pismo z Oslo Komnerkontor dotyczy punktu trzeciego.
Co, gdzie, ile, co teraz robic, skad akurat taka kwota sie wziela... to juz pytania do twojej ksiegowej, a rozkminianie tego na forum to szczyt nieodpowiedzialnosci.
Dziwi mnie tylko, ze Ciebie to dziwi. Skatt nie przerzuca ot tak sobie roznych KRAV do komnerkontor, tak wiec na pewno dostawalec juz wczesniej pisma w tej sprawie...
Po polskiemu, Urzad Skarbowy po bozskutecznych probach zalatwienia sprawy po dobroci rozpoczal windykacje naleznosci, czyli przekazal sprawe do komnerkontor. A wiec dzwon do ksiegowej lub przedsiewezmij kroki jak najszybsze na Pilestredet 33.
POWODZENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Yuri Kroyan
(yuri)
Wiking
Problem w tym że wcześniej nie otrzymałem żadnych listów odnośnie podatku do zapłaty. Masz rację może i to nie jest odpowiedzialne z mojej strony że piszę o tym tutaj. Ale jestem świeży w Norwegii i dostałem takie pismo co wywołało niepokój. I szukałem pomocy bo nie rozumiem skąd taka kwota do zapłaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Yuri napisał:
Problem w tym że wcześniej nie otrzymałem żadnych listów odnośnie podatku do zapłaty. Masz rację może i to nie jest odpowiedzialne z mojej strony że piszę o tym tutaj. Ale jestem świeży w Norwegii i dostałem takie pismo co wywołało niepokój. I szukałem pomocy bo nie rozumiem skąd taka kwota do zapłaty.

Masz firme jednoosobowa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Yuri Kroyan
(yuri)
Wiking
Tak, miałem, założyłem ją w październiku 2014 i zamknąłem w marcu 2015
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Bogdan Drozd
(Bdrozd)
Początkujący
no to masz niezapłacone zaliczki na podatek dochodowy, ktore powinienes placic kwartalnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeśli ma Pan firmę jednoosobową, może to być tzw. forskuddsskatt, czyli zaliczka na podatek, którą urząd nalicza na początku działalności. W wypadku zamknięcia firmy należało również wyzerować kartę podatkową.

Sugerujemy kontakt z biurem księgowym w tej sprawie: www.mojanorwegia.pl/firma_w_norwegii
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok