Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatek za 2014 - Norwegia

58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
Witam,

Czy byłby ktoś w stanie spojrzeć na mój SELVANGIVELSE i obliczyć czy mam zwrot, czy nadpłatę? pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Mariusz, prosze cie, tam nie ma co obliczac, tam jest wszystko dokladnie opisane, wystarczy przeczytac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Można skorzystać z pomocy tutaj: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis
58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
Tak, wszystko tam jest napisane, ale dochodzę do wniosku że urząd skarbowy (norweski) popełnił błąd. Dostałem od nich nawet taką wiadomość na moje wątpliwości:

Hello. Your taxes are calculated out of an expected stay i Norway for 6 months. You have to deliver your tax return form with information abolut the length of your stay here. Use the post number 5.0 for this info. You may use internett or paper delivery. Best regard Skatt vest - veiledning

Wynika z tego że mój podatek został obliczony na podstawie oczekiwanego pobytu w Norwegii wynoszącego 6 miesięcy, podczas gdy przepracowałem tam cały 2014 rok i nadal pracuje. Z tego podejrzewam wyszła mi bardzo duża dopłata, bo w drugiej połowie roku zacząłem zarabiać blisko dwa razy więcej niż w pierwszej a do kalkulacji wzięto pierwsze 6 miesięcy. Sam nie wiem bo ten ich system jest totalnie pojebany. Nie rozumiem go po całości. Kolega obok miał dochód wyższy ode mnie, zadeklarował nawet w skattekart niższy próg dochodów od mnie, jest trzeci rok w Norwegii więc nie może skorzystać z 10% ulgi, ja mogę bo jestem drugi, nie mamy zarówno on i ja dzieci, pracujemy w tej samej firmie więc de facto on jest nawet w gorszej sytuacji jeśli chodzi o rozliczenie i on dostaje zwrot 40.000 NOK a ja mam do zapłacenia niemal tyle samo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Piotr Filimoniuk
(Piotrek1985)
Wiking
Mam podobny problem, tyle ze robilem 11 miesięcy i do dopłaty mam 12 000 nok. Po 6 miesiącach dali mi kontrakt do podpisania. Pokazali mi nową stawkę - 161 koron zamiast 124 i więcej go nie widziałem, a nowego pracodawcę i nową umowę trzeba było zgłosić do skatu, tyle ze bez umowy nigdzie nie jeździłem.
W selfangivelse/tax return na górze 2 strony jest punkt:

Number of months resident in Norway/on the Norwegian continental shelf According to our information,you have worked in Norway/on the Norwegian continental shelf for months during2014.If this is incorrect,enter the correct number of months:____________ Datefrom:___________Date to
Wystarczy wpisać prawdziwe dane i powinni tobie poprawić podatek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok