Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
katarzynajan napisał:
Też zamierzamy jechać w ciemno
Aga.. wspomniałaś o depozycie.. jak to działa? Mamy odłożone pieniądze na wyjazd, ale nie bardzo chciałabym po wymianie na NOK wozić to wszystko cały czas przy sobie a konta w banku raczej nikt mi nie założy bez adresu


O depozyt nie musisz sie martwic Nikt nie wynajmie Ci mieszkania, jak nie nie bedziesz mial umowy o prace i nr.personalnego, bo nawet tych pracujacych, bedzie spora kolejka do mieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
imagine8 napisał:
katarzynajan napisał:
Też zamierzamy jechać w ciemno
Aga.. wspomniałaś o depozycie.. jak to działa? Mamy odłożone pieniądze na wyjazd, ale nie bardzo chciałabym po wymianie na NOK wozić to wszystko cały czas przy sobie a konta w banku raczej nikt mi nie założy bez adresu


Też nas to interesuje. I co z tym numerkiem personalnym, bo domyślam się, że to taki nasz PESEL....jak go zdobyć?


Jego sie nie zdobywa. Otrzymuje sie po tym, jak juz dostanie sie prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
211 Postów
Michał mi$
(qmulus)
Stały Bywalec
Zanim stracisz marzenia i wszystkie pieniądze to moze poszukaj pracy przez pośrednika. Ja juz widziałem paru ludzi co musiało wyjechac bo wydali wszystko co mieli. Tak bedzie bezpieczniej. I nie słuchaj ludzi którzy ci opowiadają ze za 8 000 nok przeżyją miesiąc!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
mieszkanie pokoj wynajmniesz i bez pracy i numeru nawet czasami bez depozytu
a numer mozesz dostac wystarczy ze jestes w Polsce bezrobotny
transferujesz zasilekdo norwegi na druku e 303 i juz po tygodni masz d numer
wcale nie potrzeba do tego miec pracy


nie czytaj wypowiedzi durnych polackow
a raczej polonorkow
sprawia im przyjemnosc gnojenie normalnych Polakow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Dembi napisał:
Ja chętnie bym poznał takie agencje, które się tym zajmują i ludzi wysyłają, może ktoś z forum, akurat w ostatnim czasie w ten sposób wyjechał.
Agencje zajmuja sie i wysylaja ludzi co maja zawod. Wiec jaki jest twoj (oprocz wozkow)?
Niestety z samimi wozkami daleko w Norwegii nie zajdziesz - czyli zadna agencja ciebie ie zatrudni.
Certyfikaty na wozki sa strasznie popularne i duzo osob je ma, czyli agencje juz maja dosyc takich osob na miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
patim napisał:
mieszkanie pokoj wynajmniesz i bez pracy i numeru nawet czasami bez depozytu
a numer mozesz dostac wystarczy ze jestes w Polsce bezrobotny
transferujesz zasilekdo norwegi na druku e 303 i juz po tygodni masz d numer
wcale nie potrzeba do tego miec pracy


nie czytaj wypowiedzi durnych polackow
a raczej polonorkow
sprawia im przyjemnosc gnojenie normalnych Polakow


O widzisz Dembi, oto wypowiedzial sie "prawdziwy Polak", a nie durny polaczek i teraz mozesz juz spokojnie sie pakowac i ruszac
Norwegia juz stoi dla Ciebie otworem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów
K S
(katarzynajan)
Początkujący
Myśleliśmy o wyjeździe przez agencję.. ale z tym też jest różnie. Jak to wygląda w Norwegii? Czy każda agencja potrąca z wynagrodzenia, czy są też agencje którym za znalezienie pracownika płaci pracodawca? ( jak np niektóre agencje w Niemczech) i nie działają na zasadzie tzw "wypożyczania pracownika" pracodawcy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Rafał Dembi
(Dembi)
Wiking
Lindemans napisał:
O widzisz Dembi, oto wypowiedzial sie "prawdziwy Polak", a nie durny polaczek i teraz mozesz juz spokojnie sie pakowac i ruszac
Norwegia juz stoi dla Ciebie otworem [/quote]

Też pozdrawiam.

Jaki jest mój zawód według polskiej klasyfikacji to menadżer zarządzania bądź menadżer logistyki, niestety licencjat w Polsce nie określa zawodu w sposób jednoznaczny. To może inaczej jakie kursy warto zrobić jeszcze w Polsce, żeby stać się atrakcyjnym na rynku norweskim?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów
K S
(katarzynajan)
Początkujący
patim napisał:
mieszkanie pokoj wynajmniesz i bez pracy i numeru nawet czasami bez depozytu
a numer mozesz dostac wystarczy ze jestes w Polsce bezrobotny
transferujesz zasilekdo norwegi na druku e 303 i juz po tygodni masz d numer
wcale nie potrzeba do tego miec pracy



jesteśmy zarejestrowani w PL jako bezrobotni ale bez prawa do zasiłku, możemy również w ten sposób uzyskać ten nr?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
katarzynajan napisał:
Myśleliśmy o wyjeździe przez agencję.. ale z tym też jest różnie. Jak to wygląda w Norwegii? Czy każda agencja potrąca z wynagrodzenia, czy są też agencje którym za znalezienie pracownika płaci pracodawca? ( jak np niektóre agencje w Niemczech) i nie działają na zasadzie tzw "wypożyczania pracownika" pracodawcy?

Agencja placi co najmniej najnizsza stawke w danej branzy, a swoje odbija od tego, komu wypozycza pracownikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok