Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

81 Postów
K S
(katarzynajan)
Początkujący
Płyniemy raczej do Ystad
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
Również napiszę kilka słów od siebie, żeby pokazać, że nie wszyscy Polacy w Norwegii są tak okrutni dla rodaków, którzy szukają pracy w Norwegii.
Mój mąż napisał tu na forum, prawie dwa lata temu,że szuka pracy . Odezwał się na priv chłopak, którego znajomy szukał pracownika(Polak), dał numer telefonu. Zadzwoniliśmy i kazał za tydzień przyjechać.
Teraz jak o tym myślę, to było to trochę szalone, ale maż się spakował, wziął namiary i poleciał.
Dodam, że nie znał norweskiego, tylko angielski. Na drugi dzień po przyjeździe otrzymał umowę, mieszkanie miał załatwione, szef pomógł załatwić formalności. Po pół roku wysłali go z firmy na kurs norweskiego, który miał opłacony...
Dużo by pisać, ale chciałam zaznaczyć, że są też w Norwegii porządni polscy pracodawcy i przy odrobinie szczęścia i bystrości umysłu wszystko może się udać
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
jasmin77 napisał:
Również napiszę kilka słów od siebie, żeby pokazać, że nie wszyscy Polacy w Norwegii są tak okrutni dla rodaków, którzy szukają pracy w Norwegii.
Mój mąż napisał tu na forum, prawie dwa lata temu,że szuka pracy . Odezwał się na priv chłopak, którego znajomy szukał pracownika(Polak), dał numer telefonu. Zadzwoniliśmy i kazał za tydzień przyjechać.
Teraz jak o tym myślę, to było to trochę szalone, ale maż się spakował, wziął namiary i poleciał.
Dodam, że nie znał norweskiego, tylko angielski. Na drugi dzień po przyjeździe otrzymał umowę, mieszkanie miał załatwione, szef pomógł załatwić formalności. Po pół roku wysłali go z firmy na kurs norweskiego, który miał opłacony...
Dużo by pisać, ale chciałam zaznaczyć, że są też w Norwegii porządni polscy pracodawcy i przy odrobinie szczęścia i bystrości umysłu wszystko może się udać
Powodzenia.



a masz zdjecie jak wystawiasz dupe oparta o samochod?? wklej do galerii !

Kuzwa, ale ludzie maja nasrane we lbach.





tu przynajmniej fajny samochod
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
Żal Ci pewnie, co???
Wiedziałam, że jak człowiek napisze coś pozytywnego, to zaraz mu ktoś ubliży. Żegnam Pana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
imagine8 napisał:
"Najwazniejszy jest dobry plan i jakis pomysl na siebie. "
Amen

I jeszcze do Kasi i Janka.....płyniecie do Ystad, czy do Karlskuny?

przecie jest i Stochholm, trelleborg, kristiansand czy larvik z danii,m samo oslo z kiel bezposrednio... tylko ystad i karlskrona... hahhahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
jasmin77 napisał:
Żal Ci pewnie, co???
Wiedziałam, że jak człowiek napisze coś pozytywnego, to zaraz mu ktoś ubliży. Żegnam Pana.



Dobrze Ci napisal!!!
Bzdury!!! tez mozna pisac w pozytywnym tonie
Starych wyjadaczy nie nabierzecie takimi BZDURAMI!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
janek jasiek
(janekjasiek1)
Wiking
Do,,Dembi,,

Po przeczytaniu tego forum czas na wnioski , z każdego wątku nawet najbardziej krytycznego można wyciągnąć pozytywy.
Pracowałem w Norwegii dwa razy, pierwszy wyjazd praca na gospodarce 3 miesiące, ogólnie kolega pomógł mi ogarnąć wszystkie sprawy,drugi wyjazd praca 8 miesięcy budowlanka wykończenia z polecenia znajomego,w obydwu przypadkach na dzień dzisiejszy jest pełna obsada więc nie ma wolnych miejsc pracy. Teraz jestem na etapie,, szukam pracy,,Jeśli masz szczęście i trafisz na przychylnych i pomocnych ludzi jest szansa że znajdziesz prace ,mieszkałem w Oslo i w miejscowości oddalonej o 50 km , za zakwaterowania płaciłem 2500k mały pokoik i 3000k pokój wspólny z kolegą. Wyżywić się można całkiem zdrowo i normalnie jakieś 500k tydzień jak jeszcze zabierzesz jakiś prowiant z kraju to będzie ok. Teraz tylko jazda i szukanie pracy budowy ,gospodarstwa, ogłoszenia ,agencje pracy,można roznosić ulotki, od kwietnia do pazdziernika zawsze coś powinieneś znalezć .Wiem że był kiedyś hotel robotniczy gdzieś Asker lub Lier całkiem nie drogi .Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok