Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

pozwolenie na pobyt stały - Norwegia

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chodzi mi o wskazówki jaką strategię obrać na politi
co im mówić, a czego nie
które dokumenty pokazać, a których nie
jakie bajery wciskać, aby uwierzyli w moje dobre zamiary
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
To nie wymaga zadnych, specjalnych strategii. Skladasz wniosek, wraz z wymagana dokumentacja i jesli spelniasz warunki, za kilka dni w skrzynce pocztowej znajdujesz pozwolenie na pobyt staly.
To nie jest procedura o uzyskanie obywatelstwa, gdzie nalezy udowodnic, ze powiazania z Norwegia sa wystarczajaco duze (pomijam azylantow, bo tu sa nieco inne kryteria).
Jedyna rzecza,bardzo mile widziana, przy pozwoleniu na pobyt staly sa swiadectwa ukonczenia szkol, dyplomy, uzyskanie specjalizacji itp (dotyczy wyksztalcenia uznanego w Norwegii), a takze wlasne mieszkanie/dom (nie istotne jest czy juz wlasny, czy jeszcze w kredycie).
Lykke til
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Lindemans napisał:

Jedyna rzecza,bardzo mile widziana, przy pozwoleniu na pobyt staly sa swiadectwa ukonczenia szkol, dyplomy, uzyskanie specjalizacji itp (dotyczy wyksztalcenia uznanego w Norwegii), a takze wlasne mieszkanie/dom (nie istotne jest czy juz wlasny, czy jeszcze w kredycie).
Lykke til

pani nic nie interesowało tylko:
lønss- og trekkopgave z ostatnich pięciu lat
i kwity wypłat z ostatnich 3 miesięcy
PS
postraszyłeś mnie to nabrałem całą teczkę papierów nawet nowojorskie prawo jazdy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
g....l garncarz
(garncarz)
Wiking
jesli otrzymam pozwolenie na pobyt staly
jak jest z odliczeniami podatkowymi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
Bedziesz musial,stale cos odliczac!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
status pendlera ci nie zabiorą i zawsze coś wpadnie na panienki od dobrego Króla
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jasta102 napisał:
Lindemans napisał:

Jedyna rzecza,bardzo mile widziana, przy pozwoleniu na pobyt staly sa swiadectwa ukonczenia szkol, dyplomy, uzyskanie specjalizacji itp (dotyczy wyksztalcenia uznanego w Norwegii), a takze wlasne mieszkanie/dom (nie istotne jest czy juz wlasny, czy jeszcze w kredycie).
Lykke til

pani nic nie interesowało tylko:
lønss- og trekkopgave z ostatnich pięciu lat
i kwity wypłat z ostatnich 3 miesięcy
PS
postraszyłeś mnie to nabrałem całą teczkę papierów nawet nowojorskie prawo jazdy


Miałem tak samo, pojechałem objuczony jak tragarz bo wszystko może się przydać,a tu to samo co u janka, nic więcej nie chcieli.
Decyzja miała do sześciu miesięcy przyjść, a ty po tygodniu już była..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chodziłem z kilkoma za tłumacza, to
potrafią teraz żądać paszportu i umowy o pracę na formularzu dla członków EØS
jeden miał taką samą jak ja, czyli po norwesku, na takim samym wzorze jak najzwyklejszy Norweg i babsko powiedziała, że taka umowa jest nieważna i wygoniła
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jasta102 napisał:
chodziłem z kilkoma za tłumacza, to
potrafią teraz żądać paszportu i umowy o pracę na formularzu dla członków EØS
jeden miał taką samą jak ja, czyli po norwesku, na takim samym wzorze jak najzwyklejszy Norweg i babsko powiedziała, że taka umowa jest nieważna i wygoniła


A to ty tak tej zarazy nie trawisz i boisz się że zadepczą i zasrają Norwegię, a chodzisz z takimi niedojdami co są tu pińć latów co najmniej i sami w urzędzie się nie dogadają?
Pewnie nieźle ich golisz za to

Ja byłem dwa tyg. temu i miałem umowę zwykła norweską i nic więcej nie chcieli. Może u was taki humor pani miała i chciała na złość zrobić polskim mordom albo uznała jak taka niedojda nie jest wstanie sama się dogadać to jak ma rozumieć co ma w umowie po norwesku i chciała dla członków EOS?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
[quote]chodziłem z kilkoma za tłumacza,

...z Polskiego,na migowy?!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok