Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

łamanie praw pracownika - Norwegia

Czytali temat:
Adam 12345 Daniel Dziekoński noregg (3068 niezalogowanych)
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
Witam to moj pierwszy temat tutaj wiec prosze o wyrozumialosc jest zakladam do nie tutaj gdzie powinienem.

Jestem w NO od kilka miesiecy a od 3 dokladnie procuje w firmie pewnego Norwega..

Mam ogromny problem z dogadaniem sie z tym panem od jakiegos czasu

Po 3 miesiacach pracy wreszcie udalo mi sie otrzymac paski z wypłat, prosby kilku miesieczne wreszcie poskutkowały. W tamtym miesiacu mialem wypadek w pracy podczas ktorego nastapilo pekniecie 5 kosci srodrecza.. przebywalem na zwolnieniu chorobowym 5 tygodni i mniej wiecej na poczatku mojego zwolnienia problemy nasiliły sie. Po mniej wiecej tygodniu mój szef odwiedził mnie i powiedział wprost zebym wyleczyl sobie reke ale nie mam juz po co wracac do jego firmy..
Zaplacił za pierwsze 16 dni zwolnienia. Po upływie zwolnienia interweniowałem w Navie chcac odzyskac swoje pieniadze.. Niestety moj szef nie dopełnił formalnosci i musze czekać az odpowie Pani z Navu na zapytanie jakie do niego skierowała... On oczywiscie nie zamierza wspołpracowac i maksymalnie wydłuza wszystko w czasie.. Na moje proby kontaktu odpowiedział po kilku dniach a na spotkaniu odmowił mi mozliwosci pracy natomiast nie wreczył mi zadnego wypowiedzenia..
Nalegałem na to zeby rozwiazał ze mna umowe na papierze skoro na papierze została sformułowana (oczywiscie posiadam 1 egzemplarz) kazal mi poprostu wyjsc z jego biura..
Tak wiec zostałem z niczym poniewaz utrudnia on wypłate moich pieniedzy z Navu z tytułu zwolnienia chorobowego, nie mam zamiaru juz pracowac dla tego pana bo najnormalniej jest chamem i prostakiem w mojej ocenie.. Aktualnie nie chodze do pracy bo mi zabronił natomiast nie wreczył mi zadnego wypowiedzenia! Chce wracac do PL bo zaczyna sie kolejny rok akademicki i poprostu musze wracac nie chcac miec kolejnych problemow.. Wiem o mozliwosci wyplaty ferienpengen (przepraszam za bledy w pisowni nie znam norweskiego) natomiast moj szef odmawia mi wyplaty nawet 1kr..

Co moge zrobic aby wreszcie zakonczyc wspołprace z tym panem i odzyskac swoje pieniadze?

Jestem w NO bardzo krotko i bardzo licze na wasze podpowiedzi..

Pozdrawiam

Sylwek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no norek się trochę wkurzył
jak na 3 miesiące pracy byłeś 5 tygodni na zwolnieniu
nieźle go wyniosłeś
jeszcze jak feriepenger dopłaci to szlag go trafi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Przyczłap Bulbulatora
(kissmydick)
Początkujący
Kolego
Natychmiast jutro dzwoń na telefon z tego linku. To Norweska Inspekcja Pracy, a w piątki i wtorki przy telefonie ponoś jest polski konsultant. Nie gadaj już z nim, a wszelką formę dialogu rób drogą pocztową za potwierdzeniem.

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397

I najwazniejsze !!! Jak mu już rura zmięknie, żadnej ugody ze skurwielem. Od tej pory niech już Inspekcja z nim gada. A oni są na prawdę skuteczni i wredni. Nie to co NAV

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
sugerujesz ze celowo połamałem sobie reke?

nie jestem typem naciagacza to raz

po drugie bylbym wdzieczny za rzeczowa odpowiedz na temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
my też będziemy wdzięczni
gdybyś tu prowadził bloga
aby inni mogli iść w twoje ślady
drogą raz a dobrze przetartą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Przyczłap Bulbulatora
(kissmydick)
Początkujący
Chłopie !!! O co ci chodzi?
Gdzie masz taką sugestię?
Staram ci się pomóc, a ty jeszcze na mnie naskakujesz?
Nie pomyliło ci się coś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
kissmydick napisał:
Kolego
Natychmiast jutro dzwoń na telefon z tego linku. To Norweska Inspekcja Pracy, a w piątki i wtorki przy telefonie ponoś jest polski konsultant. Nie gadaj już z nim, a wszelką formę dialogu rób drogą pocztową za potwierdzeniem.

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397

I najwazniejsze !!! Jak mu już rura zmięknie, żadnej ugody ze skurwielem. Od tej pory niech już Inspekcja z nim gada. A oni są na prawdę skuteczni i wredni. Nie to co NAV

Powodzenia



przede wszystkim sory za post pod postem nie umialem udytowac..

Dziekuje bardzo za rade rozumeim ze tam uzyskam pomoc? problemem moze byc czas poniewaz 1 pazdziernika mam samolot do PL.. tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam

Znalazlem opcje Edit tak wiec Kissmydick to nie bylo absolutnie do Ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
SylwekB napisał:
problemem moze byc czas poniewaz 1 pazdziernika mam samolot do PL.. tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam
no nie
w Norwegii, żeby dostać pieniądze chorobowe
to trzeba mieć dużo czasu i końskie zdrowie
a i jeszcze bardzo silne nerwy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
. Aktualnie nie chodze do pracy bo mi zabronił natomiast nie wreczył mi zadnego wypowiedzenia!
blad masz chodzic codziennie i dopiero jak nie dostaniesz pracy lub kaze ci isc mozesz opuscic zaklad
to ze nie ma dla ciebie pracy nie zwalnia go z obowiazku zaplaty

jak nie chodzisz do pracy to moze cie oskarzyc o porzucenie pracy i narazanie go na koszty

najlepiej to wracaj na zwolnienie

i wyslij mu wezwanie do zaplaty pensji i wypelnienie protokolu z wypadku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok