Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Adam 12345 Daniel Dziekoński noregg (3065 niezalogowanych)
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
jasta102 napisał:
SylwekB napisał:
problemem moze byc czas poniewaz 1 pazdziernika mam samolot do PL.. tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam
no nie
w Norwegii, żeby dostać pieniądze chorobowe
to trzeba mieć dużo czasu i końskie zdrowie
a i jeszcze bardzo silne nerwy


byłem przekonany ze tutaj jest "normalnie" dlatego przyjechałem zarobic na kolejny rok
w PL ciezko zarobic na cokolwiek..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
podaj nazwe tej firmy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
BlankBil AS z siedziba w Sandnes

co do chodzenia do pracy to jest to niemozliwe gdyz zabronil mi pojawiania sie tam i groził policja..

jest to siec myjni samochodowych jedna znajduje sie na Soli koło lotniska, druga w Amfimadla a trzecie na Hinnie - dwie ostatnie w miejscowosci Stavanger
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
masz umowe o prace ktora zobowiazuje cie do bycia w zakladzie
niepodpisywales zadnego wypowiedzenia

niech dzwoni na policje
pytanie czy poinformowal ich o wypadku w pracy
bo ma taki obowiazek
zanies mu do wypelnienia ten druk melding om yrkesskade eller yrkessykdom som er påført under arbeid på norsk eller utenlandsk landterritorium www.nav.no/arbeid/jobb+og+helse/yrkesskade
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
SylwekB napisał:
Chce wracac do PL bo zaczyna sie kolejny rok akademicki i poprostu musze wracac nie chcac miec kolejnych problemow..

Miales podpisana umowe, miales zamiar u niego pracowac, zlamales reke, a.....tu napisales, ze musisz juz wracac na studia Hmmm, chyba nie wszystko jest tak, jak tu pieknie na swoja strone probujesz tlumaczyc i chyba nie tylko pracodawca gra nie fair ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
no sam se jej nie zlamal raczej mu spadl jakis podnosnik bez badan technicznych
bo szefuncio wolal zaoszczedzic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
patim napisał:
no sam se jej nie zlamal raczej mu spadl jakis podnosnik bez badan technicznych
bo szefuncio wolal zaoszczedzic


Normalny czlowiek rozumie sens wypowiedzi "zlamales reke" - ty jak widac nie do konca
Czy mu cos spadlo, z winy "szefuncia", czy z winy pracownika, czy po prostu nieszczesliwe zdarzenie, to nie mi oceniac, bo mnie tam nie bylo i nie wiem. Ty jak zwykle masz "objawienia", dokladnie jak jasnowidz

Poza tym, nie o owa nieszczesna reke mi chodzilo, a o studia...Bo jakos autor zakrecil wszystko. Widzial, ze ma wracac na studia, a szef tez wiedzial, ze on sie juz zwija do Polski ? Czy moze podpisujac umowe, nic nie wspominal, ze to tylko na chwilke, bo moze pracy by nie dostal?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
Lindemans napisał:
patim napisał:
no sam se jej nie zlamal raczej mu spadl jakis podnosnik bez badan technicznych
bo szefuncio wolal zaoszczedzic


Normalny czlowiek rozumie sens wypowiedzi "zlamales reke" - ty jak widac nie do konca
Czy mu cos spadlo, z winy "szefuncia", czy z winy pracownika, czy po prostu nieszczesliwe zdarzenie, to nie mi oceniac, bo mnie tam nie bylo i nie wiem. Ty jak zwykle masz "objawienia", dokladnie jak jasnowidz

Poza tym, nie o owa nieszczesna reke mi chodzilo, a o studia...Bo jakos autor zakrecil wszystko. Widzial, ze ma wracac na studia, a szef tez wiedzial, ze on sie juz zwija do Polski ? Czy moze podpisujac umowe, nic nie wspominal, ze to tylko na chwilke, bo moze pracy by nie dostal?


już wyjasniam podejmujac prace mialem w planach zostac w norwegii duzo dłuzej, od 1 pazdziernika zaczynam robic magisterke i jest to decyzja podjeta doslownie kilka dni temu..

skonczyla sie praca tak wiec szkoda mi tutaj siedziec i wydawac to co udało sie odłozyc..

wiecie doskonale ile kosztuje utrzymanie w NO, chcialem poprostu zeby to wszystko nabrało sensu i jesli juz jestem zmuszony wracac do PL to lepiej od razu zaplanowac kolejny krok w tym przypadku powrot na uczelnie.

Pan Filip bo tam ma na imie moj szef praktycznie od poczatku wywoływał sztuczne problemy spozniajac sie z wypłatami oraz z paskami z wypłat pozatym juz po około tygodniu mojego zwolnienia wprost powiedział mi ze nie mam po co wracac.. pierwszy pasek otrzymalem 1.5 miesaca po pierwszej wypłacie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
na okresie probnym jest dwa tygodnie okres wypowiedzenia
czyli nawet po tygodniu pracy mozna sie zwolnic a po 3 byc wolnym i szefowi nic do tego


tutaj mamu nastepny przypadek NORWEGO OSZUSTA
lamiacego prawo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwester Brud
(SylwekB)
Wiking
patim napisał:
na okresie probnym jest dwa tygodnie okres wypowiedzenia
czyli nawet po tygodniu pracy mozna sie zwolnic a po 3 byc wolnym i szefowi nic do tego


tutaj mamu nastepny przypadek NORWEGO OSZUSTA
lamiacego prawo


moj okres wypowienia skonczyl sie zgodnie z umowa (100h pracy) juz dawno temu wiec to mnie nie dotyczy..

najwzniejsze dla mnie teraz jest zakonczenie wspołpracy z tym czlowiekiem w trybie natychmiastowy no i oczywiscie chcialbym zeby wywiazał sie ze swoich obowiazkow a zeby NAV wyplacił mi reszte naleznosci za zwolnienie chorobowe.. kolejnym krokiem byloby uzyskanie feriepengen za okres ktory przeciez legalnie przepracowałem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok