Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rejestracja w UDI - Norwegia

24 Posty
Wiking
Cześć,

Czy umawiając się na wizytę w UDI (wypełniam formularz elektroniczny) potrzebny jest adres zamieszkania w Norwegii?
Próbuję umówić się na wizytę jeszcze przed przyjazdem do Norwegii, celem przyspieszenia wszystkiego, ale wychodzi na to że podanie adresu w Norwegii jest obowiązkowe.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
tutaj nie ma co kombinowac. Masz juz numer tymczasowy, karte podatkowa, umowe o prace i mieszkanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
Co to ma do rzeczy?
Z tego co czytałem najpierw muszę się zarejestrować na komendzie policji. Idąc na wizytę muszę mieć: paszport i umowe o pracę.

Później dopiero idę po karte podatkową itd.

Jeszcze nie jestem w Norwegii, ale chciałem umówić się na wizytę. W trakcie rejestracji infomacyjnie wyskoczyła mi data, że pierwsza wizyta jest możliwa 2-go września.


To była podane tylko informacyjnie, bo żeby dokończyć rejestrację wychodzi na to, że muszę mieć już znany adres zamieszkania.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Do trzech miesiecy mozesz przebywac w Norwegii bez pozwolenia, jezeli wiesz,ze bedizesz miec umwoe na stale wtedy logujesz sie na UDI. Obecnie nie trzeba sie zaraz po przeyjezdzie meldowac na policji. Idziesz z umowa o parce do Saktte. Pokauzjesz, ze masz prace wypelnaisz formularz o przyznanie karty podatkowej. Nasteponie dostajesz karte podatkowa na numer tymczasowy.

oslo.trade.gov.pl/pl/PrzewodnikNorwegia/...racy_w_Norwegii.html

Tutaj masz wiecej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
Karol.Ky napisał:
Do trzech miesiecy mozesz przebywac w Norwegii bez pozwolenia, jezeli wiesz,ze bedizesz miec umwoe na stale wtedy logujesz sie na UDI. Obecnie nie trzeba sie zaraz po przeyjezdzie meldowac na policji. Idziesz z umowa o parce do Saktte. Pokauzjesz, ze masz prace wypelnaisz formularz o przyznanie karty podatkowej. Nasteponie dostajesz karte podatkowa na numer tymczasowy.

oslo.trade.gov.pl/pl/PrzewodnikNorwegia/...racy_w_Norwegii.html

Tutaj masz wiecej.


Myślałem, że do Skatte muszę iść również z jakimś dokumentem z komendy policji. Ale jak to nie. Ok, dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Zając
(iamzay)
Wiking
witam! Za tydzien zaczynam prace w Norwegii jako au pair. Moje pytanie brzmi: czy musze rejestrowac sie na UDI przed przyjazdem do Norwegii czy przed podjeciem pracy?(czyli bedac juz w Norwegii)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok