Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4 Posty
Anna Jasnosz
(andzia84)
Wiking
witaj w klubie, ja rowniez zostalam zwolniona i nie uzyskalam wyplaty feriepenge, jestem na etapie zalatwiania wszystkiego, panstwo norweskie nie toleruje oszustwa wiec ci pomoze tak jak i mnie tylko musisz sie zglosic do odpowiednich osob, ja pracuje u polki ale to co ona wyprawia z pracownikami to jest szok, nie tylko ja zostalam oszukana. powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
vanessa 30 napisał:
panladny napisał:
...tylko 'gruzin' jest w stanie ci pomoc!

on sie zna...


Może już koniec tych złośliwości panieladny...???
Naprawdę nie znam Cię z takiej strony?
Chyba masz złe dni....?


...vanessa,moze lepiej bys pomogla,a nie tracila czas,na komentarze!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
BARTOSZ DŁUGOSZ
(Paweł10)
Wiking
gdzie ropoczełaś załatwianie formałnści
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Nie mogę pomóc, bo nie mam wiedzy na ten temat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
vanessa 30 napisał:
Nie mogę pomóc, bo nie mam wiedzy na ten temat...

...to nie ma znaczenia!
wiedza to tylko nic nieznaczacy szczegol.najwazniejsza jest chec wykazania sie (koniecznie publicznie np: na forum)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
panladny napisał:
vanessa 30 napisał:
Nie mogę pomóc, bo nie mam wiedzy na ten temat...

...to nie ma znaczenia!
wiedza to tylko nic nieznaczacy szczegol.najwazniejsza jest chec wykazania sie (koniecznie publicznie np: na forum)


No i za tą wypowiedż dałam Ci plusa,bo zrozumiałam....
Cieszysz się panieladny???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
...tak ciesze sie!
- malo tego.jesli pozwolisz to bede sie cieszyl razem z toba,droga vanesso...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
długoszewice napisał:
DZIKI napisał:
długoszewice napisał:
DZIKI napisał:
długoszewice napisał:
cześć; co zrobić jeśli mój były szef nie wypłacił mi feriepenge za ubiegły i ten rok i twierdzi że to jest jego dobra wola kiedy wypłaci.Gdzie się zgłosić, mam umowe o prace, specyfikacje z karzdej wypłaty ale niemam świadectwa pracy i niedałem mu wypowiedzenia na piśmie jedynie ustna umowa że 2tgodnie wcześniej można powiedzieć i to wystarczy dla niego
ARBEIDSTILSYNET, powinieneś z nim pogadać i dać mu do zrozumienia, że możesz tam pójść.
Jest tylko kwestia na Twoją niekorzyść dlaczego tak długo milczałeś, nie mając na łapie umowy o pracę (pracowałeś bez niej) , no i to drugie......... zaległe feriepenger.
Warto w końcu się obudzić z koszmaru, tylko dlaczego akurat wtedy gdy może być za późno.


umowe o prace miałem ale nie mam świadectwa pracy od niego!!! i niedałem mu wypowiedenia pisemnego.

To gdzie masz ją teraz???


mam umwe, mam specyfikacje wypłat ale niemam świadectwa pracy i pisemnego wypowiedzenia z pracy; ja odszedłem od niego ( a czekam dlatego że po ostatnim telefonie ponad miesiądz temu powiedział że wypłaci -ale niemam tych pieniędzy)

Jak już pisałem, albo go postrasz, że zgłosisz do Arbeidstilsynet (jak to nie da efektu) To wal śmiało do nich , powiedz w czym rzecz. Dobiorą mu się do d..py w ten sam dzień. A po paru dniach pieniążki będziesz miał na koncie. Chyba, że były jakieś niejasności i niedomówienia z Twojej strony. A z tego co piszesz, takowych nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Dzień doberek wszystkim.

Jeśli już o tym mówimy,to miałbym pytanie.
Jeśli odchodzimy od pracodawcy przed końcem roku , to czy ma on obowiązek wypłacenia tych pieniędzy?
I czy ma na to wpływ czy jest to vikariat czy też normalna firma?
Chyba normalnie i zrozumiale napisałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
retier1 napisał:
Dzień doberek wszystkim.

Jeśli już o tym mówimy,to miałbym pytanie.
Jeśli odchodzimy od pracodawcy przed końcem roku , to czy ma on obowiązek wypłacenia tych pieniędzy?
I czy ma na to wpływ czy jest to vikariat czy też normalna firma?
Chyba normalnie i zrozumiale napisałem

Dzień dobry
Nie wiem jak z vikariatem, ale gdy odchodzi się od pracodawcy (pracując na stałe) sam możesz iść do biura i zadeklarować kiedy chcesz pobrać te pieniążki. (Gdy nic nie powiesz, mogą one być wypłacone z ostatnią wypłatą)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok