Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

DACHY - Norwegia

2 Posty
Dominik Krause
(Dominik19)
Wiking
Mam takie pytanie do budowlańców, którzy pracują na budowach w Norwegii,Wiecie może ile bierze właściciel firmy dekarskiej za pokrycie dachu 200 metrowego dachówką,albo ile za metr się cenią?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
no ja nie wiem, zaden dach na ktorym pracowalem nie mial akurat 200 metrow, ani wzdluz ani wszerz ani tez kwadratowych
wszystkie byly albo mniejsze albo wieksze ...
ale za to wiem ile za metr sie cenia - no dobrze sie cenia bo to ciezka praca jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Dominik19 napisał:
...,Wiecie może ile bierze właściciel firmy dekarskiej za pokrycie dachu 200 metrowego dachówką,POLSKI CZY TEŻ NORWESKI bo to zasadnicza różnica...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dominik Krause
(Dominik19)
Wiking
NO chodzi mi o porównanie,bo w Polsce bierze się od 35-60pln za metr,a jestem ciekawy jaka jest stawka w Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Nie pytałem się o stawki w Polsce bo to bezsens ...
TYLKO JASNO SPRECYZOWAŁEM PYTANIE...
Jak za pierwszym razem nie trafiło to może teraz dotrze....
..."POLSKI CZY TEŻ NORWESKI bo to zasadnicza różnica"...
Oczywiście chodziło MI o właściciela firmy na terenie Norge ... , a nie O jakiegoś domorosłego dzikusa który zbija stawki jak oszalały .
Tylko dlatego by mieć robotę i pracować za psi grosz ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Artur Góra
(brutka)
Wiking
1000 nok za m2 z materiałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Maciej Kmiec
(cosmo)
Wiking
z 1000 nok/m2 to lekka przesada
standardowa cena to 750 nok/m2 biorąc pod uwage najtańszą dachówke i dach jest łatwy (cena oczywiście zawiera rozbiurke,nowa folia,kontrłaty, łaty i dachówka) wszelkie prace blacharskie dodatkowo (mb rynny wraz z materiałem jesli z rusztowania to 480 nok)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
cosmo napisał:
z 1000 nok/m2 to lekka przesada
standardowa cena to 750 nok/m2 biorąc pod uwage najtańszą dachówke i dach jest łatwy (cena oczywiście zawiera rozbiurke,nowa folia,kontrłaty, łaty i dachówka) wszelkie prace blacharskie dodatkowo (mb rynny wraz z materiałem jesli z rusztowania to 480 nok)

TO W KOŃCU PRZESADA ...! czy norma...? ,bo sam sobie zaprzeczasz ...
Ponadto gdzie TY pracujesz na dachu bez rusztowania i standardowego zabezpieczenia ....?..
Żadna norweska firma nie bierze dachu jak nie ma rusztowania...
Chyba na Wsi a nie w mieście..
Ponadto jak można kłaść dachówkę taką czy też inną bez obróbek blacharskich...? .
TY SOBIE PO PROSTU KPISZ...!!! i tyle ...
1000Nok /m2.to cena raczej poniżej jak firma nie ma zleceń a i tak pewnie na granicy opłacalności....

Pracuję w firmie jakiś czas i nigdy nie zdarzyło mi się by firma brała dach bez rusztowania i obróbek , piszę o nowym dachu lub przekładce a mamy warsztat blacharski i tylko standardy dokupujemy.a i tak cena nie należy do tanich ....
Zresztą małymi połaciami prawie się nie zajmujemy poza naglącymi /awarie/naprawami, przecieki i wtedy stawka jest na godzinę 800Nok +MVA...Tyle wiem... bo widziałem fakturę za naprawę cieknącego komina ... obruszyły się trzy dachówki szifer naprawa 3,5 T. Naprawa z drabiny przy pełnej asekuracji , 2osoby ,gdzie więcej trwało przygotowanie terenu zabezpieczenia niż sama konkretna naprawa przecieku ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Maciej Kmiec
(cosmo)
Wiking
przeczytaj jeszcze raz a może zrozumiesz !!!

750nok netto to cena za m2 pokrytej płaszczyzny ... obróbki są liczone osobno w zaleznosci ile ich jest (cena za mb) nie wlicza sie tego w cene m2 pokrycia dachu

jesli chodzi o rynne to był przykład (jesli wiesz co to znaczy) jak masz rusztowanie to 450 nok/mb jesli naprzykład masz to robic z podnosnika lub z drabiny cena idzie w góre

jesli robiłeś kiedyś kosztorys to powinienes wiedziec że każdą prace rozpisuje sie osobno
wymiana dachówek, rynny, rynny koszowe jesli przewidziano itp.
jesli Oslo jest dla Ciebie "wsią" to ok... ta cena(netto oczywiście) jest aktualna i pochodzi z kosztorysu jednej z najwiekszych firm dekarskich w oslo

awaria w stylu cieknącego kominu czy podobnych to najlepsza i najbardziej dochodowa praca.. tylko takie nie trafiaja sie codziennie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Artur Góra
(brutka)
Wiking
Hau, hau, hau, Azor z Szarikiem skaczą sobie do gardeł, a ja i tak biorę tysiaka za metr i nie będę więcej uczestniczył w tej dyskusji. Nara
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok