Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Dariusz Chojnowski Lui paulinos678 (28800 niezalogowanych)
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
magdalena_d84 napisał:
lajmus napisał:
kami napisał:
krolestwo za konia napisał:
Zjesz smazona parowke,spalone zeberka i jeszcze pare rzeczy beda Ci wrzucac na talerze popijesz to takim alkoholowym napitkiem ktory ma niby spalic tluszcz i po imprezie.


spalic tłuszcz powiadasz szkoda ze tylko 2 takie w na osobę przypadają( za resztę trzeba samemu płacić... no ale jak spala tłuszcz to warto zainwestować każda gotówkę

do roboty bys sie wziela to i tłuszcz bys szybko spaliła a nie zakupki i kurwiszonki w głowie -ja bym ci juz dał
baby do garow!!!! a nie na salony


buhahhaahhhahah Kami słyszysz??? no!! więc do roboty się bierz to jak, moze ten nasz wypad do centrum przyśpieszymy jak będzie pogoda?

no to masz ukrytego adoratora, normalnie zazdroszczę


jak zazdroscisz to odstapie takich wielbicieli to ja mam na peczki wiec jak mi jeden ubedzie to jakos to przezyje , co do spotakania w weekend to pisałam ci ze w sobote to w sumie jedziemy na zakupy bo dominik musi kupic jakies buty na te julebord ale w niedziele jak bedzie pogoda to dlaczego nie podaj mi swoj numer fona na prv napisze ci smska co i jak
a ty drogi kolego wracaj do swojego swiata bo nie będę z tobą polenizowac,panie... pięć minut za krzakiem rozmarynu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Wracając do julebord , nie polecałbym Ci kami śmierdzących dorszy tz.lutefisk mnie to śmierdzi padliną a ponoć jest bardzo smaczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
retier1 napisał:
Wracając do julebord , nie polecałbym Ci kami śmierdzących dorszy tz.lutefisk mnie to śmierdzi padliną a ponoć jest bardzo smaczne NO WIESZ...!!!
Takie porównanie...!!! .
FE...!!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
retier1 napisał:
Wracając do julebord , nie polecałbym Ci kami śmierdzących dorszy tz.lutefisk mnie to śmierdzi padliną a ponoć jest bardzo smaczne

Dementuje pogloski jakoby lutefisk bylo smaczne. Padlina to padlina, a ta smakuje jak pocalunek z zaawansowanym stadium prochnicy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
gabriel napisał:
retier1 napisał:
Wracając do julebord , nie polecałbym Ci kami śmierdzących dorszy tz.lutefisk mnie to śmierdzi padliną a ponoć jest bardzo smaczne NO WIESZ...!!!
Takie porównanie...!!! .
FE...!!! .


Jak będzie kolo tego przechodzić , to wszystko zrozumie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
retier1 napisał:Jak będzie kolo tego przechodzić , to wszystko zrozumie
BZDURY PISZECIE OBOJE I TYLE..!!!.
Sam produkt ,jeżeli jest źle przechowywany to i owszem może wydzielać nieprzyjemny zapach ,jak wszystkie inne produkty typu kapusta kiszona....ogórki kiszone... czy sam bigos...o ile ktoś do tego nie jest przyzwyczajony...

Lutefisk trzeba umiejętnie przyprawić i przyrządzić i jest tak samo smaczny jak inne tradycyjne potrawy regionalnej Norwegi .
Tak na marginesie ...
Pamiętam jak w czasie Naszego kryzysu w okresie zimowym na budowie serwowano dożywianie . ."zupki regeneracyjne "... i kiedyś przywieźli zupę -flaczki z baraniny... i połowa ludzi to wywaliła BO IM ŚMIERDZIAŁO...
Jednak byli to PANOWIE Z MIASTA...ĘŁ ...OŁ... bułkę przez bibułkę ....
Pozostali wcinali i jeszcze brali dokładkę ... TE osoby były ze Wsi i gór...
Po tygodniu dobrowolnego postu tuż przed wypłatą ... przekonali się i do zapachu i innego smaku tych flaczków...bo nie mieli innego wyjścia...

TU WYJŚCIE JEST...!!!, nie smakuje... nie jem lutefiska , wszak jest to tylko potrawa okazyjna i bardzo mało kiedy podawana , jedynie przy bardzo ważnych okazjach dla podkreślenia tego co kiedyś TU W NORGE było codziennym pożywieniem dla bardzo biednej społeczności..
TAK profilaktycznie ...
KU PAMIĘCI ... lat minionych swych dziadów i pradziadów dzięki którym Nowe pokolenie NORGÓW nadal istnieje i ma się dobrze....


W Polsce tego nie ma ...u nas wszyscy się wstydzą swego wiejskiego-chłopskiego pochodzenia...!
U NAS wszyscy... to antenatów mają magnatów . hrabiów i innych a ich strojem regionalnym jeżeli już to jest jedynie strój Krakowiaka z pawim piórem u czapy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Że tak się spytam gabrielu , jadłeś to lub stałeś koło tego że twierdzisz iż bzdury gadamy
Byłem trzy razy na julebord , także nie wciskaj mi kitu jak komuś kto nie był jeszcze
Co do pochodzenia potrawy tu Ci przyznaje racje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
retier1 napisał:
Że tak się spytam gabrielu , jadłeś to lub stałeś koło tego że twierdzisz iż bzdury gadamy
Byłem trzy razy na julebord , także nie wciskaj mi kitu jak komuś kto nie był jeszcze
Co do pochodzenia potrawy tu Ci przyznaje racje

Bardziej od tego zapachu i smaku odrzucają mnie cynaderki w sosie własnym...
A mimo tego są ludzie którzy te cynaderki uwielbiają ...
Tak na każdej imprezie na jakiej jestem a jest ta potrawa ,biorę porcję jak każdy inny,jednak ja popijam ją tylko koniakiem , może dlatego zapach i smak jest dla mnie do zaakceptowania.
Nie wiem czy zauważyłeś ,że ten- lutefisk- to swoisty opłatek .... co prawda nikt sobie życzeń nie składa a jednak...
mało tego jest o wiele więcej potraw które w początkowym wyjściowym produkcie są mniej apetyczne ,a mimo tego są jadalne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
No gabrielu, czyli jednak smakuje jak pocalunek z zaawansowanym stadium prochnicy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Masz rację Co na stole to i musi być zjadliwe
Jednakże wyznaje zasadę że co mi się nie podoba lub nie smakuje to nie ruszam
Raz to spróbowałem i koniec na tym. Norwedzy też za tym nie przepadają
Jeśli idzie o cynaderki lub też flaczki, to je uwielbiam
Ale jak wcześniej powiedziałeś, trzeba umieć to zrobić ,a to już wyższa szkoła jazdy

SMACZNEGO WSZYSTKIM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok