Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Renata Renata Jan Maryjan (3112 niezalogowanych)
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Kanakk,

Z tą "dupą" to tak swojsko się poczułeś pewnie, prawie jak w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Jeśli rażą Ci kolokwializmy ,to trudno, jestem dośc bezpośredni .
Nie wszystko co jest napisane musi dobrze wygladac.
Z polski wyjechałem juz dość dawno , i własne doswiadczenie ,podpowiada że 95% wypowiedzi w krajowej prasie ,tkze elektronicznej jest wyssane z palca ,lub powstało na zasadzie kolega kolezanki powiedział koledze.
Mam załączonego poszukiwacza pracy na maily i widze jakie oferty przychodza - naprzykład Adecco ,kierowca śmieciarki stawka za godzine posana w Polsce to 135 NOK. znam osobiscie 4 kolegów którzy pracuja w tej branzy i wiem dokładnie jaka jest stawka ,,Norweska,,
A jkbys poczytała polskie wymagania ,....to ochooooo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Rodzinka PL napisał:
Witam wszystkich
Jesteśmy nowi na forum
Też myślmy o wyjeździe do No, obecnie mąż szuka pracy, wspólnie badamy teren...
Kilka rodzin z naszych znajomych wyjechało i chwalą sobie życie w No.
Jest wiele opinii, tak jak osobowości ludzkich.
Wiemy że ten kraj jest przyjazny rodzinie
Nasze osobowości pasują do mentalności Norwegów, więc może byśmy się całkiem nieźle za klimatyzowali.
Oczywiście stawiamy pierwsze kroczki w nauce norweskiego
Pozdrawiamy wszystkich ciepło

PS: Nie zadajemy pytań, bo robi wyczerpał chyba wszystkie


Skoro wy nie macie pytań to ja wam zadam
Iluż to Norwegów poznaliście że aż tak się z nimi utożsamiacie?
Zapytajcie tych swoich znajomych jak oni zaczynali, czy na drugi dzień już byli zachwyceni życiem w NO.
Kiedy pracowałem w budowlance kilka razy zdarzyło mi się spotkać norwegów uśmiechniętych i cały czas zadowolonych z wykonywanych prac, na koniec pracy również z uśmiechem na twarzy mówili że nie zapłacą tyle bo to za drogo

Co do kompetencji dziennikarza nie będę się wypowiadał bo nie wolno obrażać ludzi na forum.
Jest praca dla kierowców jednak w 90% ogłoszeń wymagany jest język norweski, barman ma szansę tylko z angielskim pod warunkiem że jest bardzo dobry w tym zawodzie. Ochroniarz tutaj to nie to samo co w PL, ma większe uprawnienia i trzeba znać norweski aby zrobić licencję.
Co do parówkarzy to nie wiem bo nie spotkałem tutaj takowych ogłoszeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Coś Ty, Kanakk, nic mnie nie razi, uśmiałam się po prostu

Zdaję sobie sprawę, że jest nas Polaków tu mnóstwo w Norge, widywałam już komentarze wyskrobane, namalowane, napisane naszą mową ojczystą, niekoniecznie książkową. Mam w takich momentach zawsze wątpliwość czy na prawdę trzeba było "tak" zaznaczać teren ? U mnie w miejscowości, na razie chyba opinia o Polakach nie jest jeszcze tak zła i tak wolałabym, żeby jak najdłużej pozostało. Sama staram się nie dawać powodów do zmiany zdania.

Czytuję i ja ogłoszenia o pracę, te po norwesku i po polsku. Masz rację z tymi stawkami...

Trzymaj się ciepło !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Brygida Kryszewska
(Rodzinka PL)
Wiking
Witamy wszystkich

Oczywiście, że nasuwa się mnóstwo pytań. Część z nich zastała przez Was omówiona w bardzo ciekawy sposób i są to cenne informacje dla nas.

My, tak jak Robi_ staramy się i chcemy poznać jak żyje się w no. Również śledzimy i badamy rynki w innych krajach Europy, ale jak już wcześniej była mowa no jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym krajem.

Mamy trzech synów i nie możemy bez zastanowienia się i poznania "gruntu" wozić ich po całym świecie.
Wiadomo, że na początku jest zawsze ciężko, ale myślimy że w no są większe perspektywy życiowe i nasze dzieci będą miały lepszy start niż w Polsce.

Nie myślimy, że po przyjeździe do no będziemy mieli luksusy. Chodzi nam o normalne życie, żeby jak to się mówi, starczyło od pierwszego do pierwszego

Z norwegami się nie utożsamiamy. Chodzi nam o to, że styl życia w no (czytaliśmy na różnych w necie, jak i opinia znajomych w no) pasuje do naszego i moglibyśmy się za klimatyzować. Oczywiście, jak najbardziej chcielibyśmy mieć kontakty z Polakami.

Wszędzie są oszuści, wszędzie są uczciwi, ale globalnie jesteśmy pozytywnie nastawieni na no.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Perspektywy są owszem pod warunkiem że się ma legalną pracę i to nie byle jaką przy pięcioosobowej rodzinie. Norwegia nic za darmo nie daje (pomijając azylantów) a na to co daje trzeba sobie zapracować płacąc podatki.
Cały czas piszesz że MY CHCEMY. Chyba nie macie zamiaru przyjechać wszyscy razem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
cala rodzina to mozna na wakacje do Norwegii przyjechac....
na poczatek proponuje samemu przyjechac, albo zalatwic sobie prace bedac jeszcze w Polsce, kobiety szczerze mowiac to maja male pole do popisu, chyba ze masz zone inzyniera ds wydobycia ropy tudziez silnikow...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Heh, o wydobywaniu silników pierwsze słyszę , ale człowiek całe życie się uczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
inzyniera ds wydobycia ropy tudziez inzyniera budowy silnikow... oh nom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
No przecież żartuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok