Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
janusz janusz Patrycja D dzin dzin Greg Greg Ula Karwan przemo d Arek Garbacz Emilia Kurleta Karol Zijo (2918 niezalogowanych)
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
..Nie ma okreslonego terminu..Musisz je zlozyc od 26 tyg.będąc w ciązy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Generalnie im wcześniej, tym lepiej dla ciebie. Pieniądze wypłacane są po rozparzeniu wniosku przed narodzeniem dziecka, ponieważ są na wszystkie potrzebne zakupy. Ja dostałam po jakiś 2 tyg. od złożenia wniosku, a było to ok. 2 mies. przed porodem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
Dziewczyny mam pytanie i prosze o pomoc...

Jestem w 25 tyg.ciąży chodze do lekarza polskiego w Oslo sinsenkliniken w miare ok. jest, ale chcialam zapytac czy powinnam tez miec połozną jakąs zeby mi pomogla w czasie porodu lub po porodzie z małą dzidzią?

Martwie sie ze nie damy sobie rady jesli chodzi o porozumienie (językowe) my tylko mówimy po ang.? i obawiamy sie ze nie damy sobie rady z narzeczonym ze zrozumieniem pewnych spraw w szpitalu? Zastanawiamy sie czy brac tłumacza itp? Bede rodzila na Baerum.

prosze piszcie ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
O polozna mozesz juz pytac. Tylko, ze to nie jest osoba, ktora bedzie ci asystowala przy porodzie. Tu w Norwegii jest to raczej osoba, ktora cie dodatkowo zbada, wyjasni szczegoly porodu, pokaze porodowke. Ma praktyczna wiedze, ktora bedzie ci potrzebna. Nie wiem, co zorbic, aby miec swoja polozna do porodu, ja nie potrzebowalam. Wiem, ze jest jakas prywatna polska polozna w Oslo, ale ta przyjemnosc oczywiscie niemalo kosztuje. Co do jezyka, to ja rodzilam tu po angielsku, wiec nie ma problemow. Jesli nie mowisz super dobrze, to poszukaj potrzebnego slownictwa i sie go naucz. Tlumacz to w koncu ostatecznosc przy tak intymnej sytuacji, jak jest porod. Ja bym na przyklad nie chciala. Co do dzidzi, to wyjasnia ci wszystko w szpitalu, pokaza. Mozesz pytac tez poloznej co i jak. Po porodzie bedziesz miec domowa wizyte z Helsestasjon i oni tez ci pomoga z maluszkiem. W ogole Helsestasjon jest instustcja bardzo pomagajaca mlodym mamom. Zorientuj sie do ktorego bedziecie z maluszkiem chodzic, zdobadz wczesniej numer telefonu, bo oni maja obowiazek pomoc ci i odpowiedziec na kazde pytanie, w tym telefonicznie. Moze maja jakis polskich pracownikow? A zeby cie uspokoic, to powiem tylko, ze najbardziej stresuje oczekiwanie, a potem wszystko wydaje sie prostsze niz sie wczesniej wydawalo. Rodzenie dzieci i opieka nad nimi jest w koncu sprawa naturalna i wiekszosc rzczy robi sie instynktownie. Grunt to sprobowac sie wyluzowac, a na pewno bedzie dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Marzka S.
(Marzka1983)
Wiking
Cześć dziewczyny jestem w 25 tyg ciąży i dopiero zaczynam swoją przygodę z Norwegią Mieszkamy z narzeczonym w Baerum. Kobietki do kogo chodzicie na wizyty kontrolne, polećcie jakiegoś lekarza / położną. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Generalnie z ciążą kierujesz się do swojego lekarza rodzinnego. Jeśli jeszcze go nie masz, to możesz go wybrać na stronie NAV. W środku roku kalendarzowego nie ma już wielkiego wyboru co do lekarzy, ale jeśli sama kogoś nie wybierzesz, to NAV wybierze za ciebie. Oczywiście dobrze zasięgnąć opinii o lekarzach wcześniej i wybrać najlepszego lub polskiego, jeśli taki jest w okolicy i ma jeszcze miejsce. Położna to kolejny etap, ale do niej powinien skierować cię lekarz rodzinny, a przynajmniej przez niego powinny pójść papiery o twojej ciąży do szpitala, bo tam najczęściej przyjmują położne. Pierwszym krokiem będzie jednak ustalenie kto jest twoim lekarzem rodzinnym lub wybranie go, a potem cała reszta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Marzka S.
(Marzka1983)
Wiking
kurcze, jesteś niesamowita dziękuję za tak szybką odpowiedź!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Lena Pajestka
(Lena_no)
Wiking
Widzę, że już dowiedziałaś się to czego chciałaś a ja tylko chciałam dodać, że szczerze Ci polecam poród w Norwegii. Sama tu rodziłam i przeszłam przez ciąże.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Karola kowal
(Koral)
Wiking
A dziewczyny jak jest ogólnie ze standardami opieki? można powiedzieć, że Norwegia jest krajem pro rodzinnym? Jak by porównać do opieki w Polsce?

Ktoś może się wypowiedzieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Lena Pajestka
(Lena_no)
Wiking
a co masz dokładniej na myśli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok