Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Grzyby, grzyby, POMOCY!!! - Norwegia

Czytali temat:
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Czy jest tu kto, kto zna sie na grzybach i zbieral je w Norwegii? Potrzebuje pomocy, nazbieralam dzis cala reklamowke KUREK i mam nadzieje, ze to sa kurki, hihi. Szukalam informacji w internecie, sporo znalazlam, ale dotycza lasow polskich. Nie wiem teraz, czy to co mam to KURKA, czy PIEPRZNIK jadalny. Jesli pieprznik, to cale szczescie, bo jest on jadalny, ale odmian jest dosc sporo i ktoras tam wywoluje biegunke. Potrzebuje pomocy w rozpoznaniu oraz odpowiedzi na pytanie, CZY JEST JAKIKOLWIEK GRZYB PODOBNY DO KURKI I JEST ON TRUJACY???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Alina S
(alina387)
Wiking
Nie wiem jakie masz te grzyby,ale ja tydzień temu nazbierałam kurek,zrobiłam sos,zjadłam i żyję.
Sos był pyszny,tak myślę że i Ty masz kurki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Tez mam taka nadzieje... Jesli znajdzie sie ktos kompetentny i doswiadczony w temacie, to przesle zdjecie na komorke, bo nie chce mi sie robic, ladowac i zamieszczac tu, za duzo pracy, a dzidzia placze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Moje wlasnie tak wygladaja, juz szukalam w necie, tylko ze ja sie na grzybach nie znam i boje sie, czy przypadkiem nie ma czegos ludzaco podobnego, a trujacego. Odpowiedzi na to pytanie niestety nie znalazlam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
oby gama nie dostała tej biegunki ...........bo niebędziesz mogła pisać na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
gama28 moj twierdzi ze to kurki sa, ale powiedzial ze jak on nie jest pewien grzyba to go wyrzuca. Tak ze wybor nalezy do ciebie. Ale na pocieszenie znalazlam strone w necie z porownaniem pieprznika i lisowki. darynatury.w.interia.pl/porow/p030z048.htm
Moim zdaniem ty nie masz ani tego ani tego tylko to
www.digitalphoto.pl/zdjecia/2956/
ale wez pod uwage ze ja tych grzybow nie bede jadla i to ty decydujesz, ty masz te grzyby przed soba i mozesz je porownac najlepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
anka !! gama nie po to cały dzień zbierała żeby teraz wyrzucać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
No przeciez wiem, tez mi szkoda. Ale to ona decyduje czy zje czy wyrzuci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
może też dać komuś na próbę wcześniej , np komuś kogo nie lubi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok