Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rozliczenie 2021 - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan mart enty lilyerikson (1288 niezalogowanych)
1 Post
Tomtom1982
(Tomtom1982)
Wiking
Witam, czy może ktoś napisac gdzie w rozliczeniu znaleźć ulgę na odsetki od kredytu hipotecznego za 2021r. Widzę że wszystko się zmieniło w stosunku do poprzednich lat. Z góry dzięki wielkie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
to w którym miejscu skattemeldingen znajdziesz pozycję rentefradrag zależy nie od urzędu skarbowego (skatteetaten) tylko od pożyczkodawcy. To on wysyłając Ci oraz urzędowi skarbowemu årsoppgave (Polski PIT 11) powinien wpisać prawidłowe oznaczenia dla każdego rodzaju pożyczki i odsetek *tz. post i skattemeldingen. Najczęściej jest to post. 3.3.1 ale niekoniecznie. To zależy od wielu czynników. Jeśli zaś pożyczka jest od prywatnej osoby ew. firmy, dot. to też pożyczki z zagranicy, to zdarza się, że trzeba dane o pożyczce samemu wypełnić na podstawie posiadanych DOKUMENTÓW. Co prawda ich się nie wysyła ale urząd może o nie w każdym momencie poprosić. Rentefradrag przysługuje tylko od KWOT zapłaconych. Z reguły dane te wypełnia urząd skarbowy bo wszystkie instytucje finansowe i banki mają w Norwegii obowiązek raportowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
lilyerikson
(lilyerikson)
Początkujący
A można jakąś pomoc uzyskać w tej kwestii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok