Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

praca - Norwegia

Czytali temat:
grazyna slodowska RYSZARD GAJDA Kasia K Magdalen@ Ikett Personalpartner demonquente Ma... Ten Darek1234 Monika Grzybowska sunhope Onty_Ja_Gabriel_3. Takatamjakas Kinga Sylwia Vipas morlok (1229 niezalogowanych)
6 Postów
morlok
(morlok)
Wiking
Mam mocne dowody , mam już wydrukowane , mam świadków i jutro jestem umówiony z tłumaczką i idę zgłosić sprawę w NAV i inspekcji pracy. jeszcze mam jedno pytanie , czy należna pensja musi być wypłacana na konto czy może być w gotówce. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
morlok napisał:
Mam mocne dowody , mam już wydrukowane , mam świadków i jutro jestem umówiony z tłumaczką i idę zgłosić sprawę w NAV i inspekcji pracy. jeszcze mam jedno pytanie , czy należna pensja musi być wypłacana na konto czy może być w gotówce. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomocOgólnie, powinna być wypłacona na konto i to jakiekolwiek, nie tylko norweskie. Taka forma jest bezpieczna dla pracownika, pracodawcy niekoniecznie.
Najważniejsze jednak poza samą gotówką, jest potwierdzenie pisemne wypłaty tzw.
lønnsslipp. na tym dokumencie powinno potwierdzić się odbiór gotówki o ile do takiej czynności jednak dojdzie. I to najlepiej w obecności postronnej osoby.
Osobiście gdybym był w takiej sytuacji, to wybrał bym przesłanie wynagrodzenia na norweskie konto dobrego znajomego.
Moim zdaniem, na tym etapie, wizyta w NAV oraz Inspekcji Pracy,nic nie da, poza generacją cennego czasu i gotówki na tłumacza.
Lepiej ten czas i forsę spożytkować na zapoznanie się z Tymi instytucjami z pozycji internetu i konkretnych odnośników na ich stronach. Napisaniem pytania na konkretne wrażliwe tematy oraz umówienie się z konkretnymi osobami prowadzącymi.
A tak, cóż różnie bywa, dokładnie jak w LOTTO, jeden gra dziesięć lat i traci forsę, a inny po pijaku wysyła kupon za 5 koron i wygrywa majątek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Powinna być na konto i tak jak pisał Gabriel bez różnicy czy polskie czy norweskie.. jeśli była gotówką powinno być potwierdzenie odebrania z własnoręcznym podpisem..Ale na tym powinno bardziej zależeć akurat pracodawcy żeby nie było wątpliwości że zapłacił..musisz mieć również lønnsslipp gdyz na tym dokumencie jest wypisane za jaki okres pracy..ile pracowałeś ..stawka za godzine lub stała kwota wypłaty..ile z tego zabrano ci podatku i ile feriepenger masz do wypłaty..czyli ogolnie ile zarobiłes za dany okres rozliczeniowy.. najlepiej mieć również timelisty.. zgłoś sprawę jak najszybciej gdyż fundusz gwarancji płac ma ścisłe terminy i jeśli nie zrobisz tego wystarczająco szybko nie otrzymasz od nich rekompensaty..pozdrawiam i życzę powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok