Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

nowy w norwegii - Norwegia

Czytali temat:
MAREK MAREK mart enty boj fra oszlo Hana L Magdalen@ Ikett Personalpartner Darion16 Onty_Ja_Gabriel_3. Rafał Mistrzu Takatamjakas majsterudi Krystian19831 Woch baginia jan kurek (1186 niezalogowanych)
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Witam czy ktoś zaczynał nie dawno pracę w Norwegii bo mam kilka pytań . Trochę zmieniło się prawo a chce pomóc jednemu koledze . Sprawa wygląda tak dziś przyszedł do nas na projekt nowo przybyły pracownik , firma beamingowa dała mu kontrakt , zlecenie i ciuchy a nasza firma wymaga jeszcze karty budowlanej . Tylko na razie takiej karty nie może zamówić bo niema d-nummer a termin do skattetaten ma na następny poniedziałek . I jak to w Norwegii nikt nic nie wie ,u nas biuro twierdzi że nie może pracować a firma beamingowa twierdzi że może bo czeka na termin w skatt . Troche mi go szkoda by tydzień przesiedział w domu bez pracy a nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
S83 napisał:
Witam czy ktoś zaczynał nie dawno pracę w Norwegii bo mam kilka pytań . Trochę zmieniło się prawo a chce pomóc jednemu koledze . Sprawa wygląda tak dziś przyszedł do nas na projekt nowo przybyły pracownik , firma beamingowa dała mu kontrakt , zlecenie i ciuchy a nasza firma wymaga jeszcze karty budowlanej . Tylko na razie takiej karty nie może zamówić bo niema d-nummer a termin do skattetaten ma na następny poniedziałek . I jak to w Norwegii nikt nic nie wie ,u nas biuro twierdzi że nie może pracować a firma beamingowa twierdzi że może bo czeka na termin w skatt . Troche mi go szkoda by tydzień przesiedział w domu bez pracy a nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat Ta firma bemannigowa jest w tym przypadku w błędzie i to pod każdym względem. Widocznie konsultant w tej firmie to leń patentowany i wali jedynie puste zlecenia by się wykazać. Bez zielonej karty wstęp na budowę jest zabroniony, wyjątek jest jeden, bemanning musi wystawić pismo stwierdzające, że ten pracownik ma złożoną aplikację o taki dokument i ksero przedstawia się w biurze budowy, na tej podstawie budowa wystawia tymczasową kartę "budowlaną" ważną jedynie na tym projekcie.
Dzisiaj nie trzeba się wcale zapisywać do skatt, wystarczy iść osobiście, pobrać druk o nr. personalny, np. jako pracownik sezonowy i taka sprawa załatwiana jest od ręki. Oczywiście trzeba mieć wszystkie potrzebne wymagane dokumenty. Gdyby temu konsultantowi zależało na pracowniku to już w chwili podpisywania umowy ten gość miał ten numer personalny oraz ksero do karty budowlanej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Tylko że jak ktoś jest 1 raz w Norwegii musi się umówić na spodkanie do skatt na id-kontrol. Ciekawe jakby jutro rano odrazu pojechał do skatt czy by coś udało się załatwić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
S83 napisał:
Tylko że jak ktoś jest 1 raz w Norwegii musi się umówić na spodkanie do skatt na id-kontrol. Ciekawe jakby jutro rano odrazu pojechał do skatt czy by coś udało się załatwić Co to za dziwoląg te twoje "id-kontrol"?
Nie ma czegoś takiego, jest natomiast zwykły numer personalny D lub F, a to nic innego jak nasz polski numer pesel i to wszystko. Jeżeli pojedzie jutro do skatt i mądrze "przygra głupa" tłumacząc się, że chce popracować LEGALNIE na wakacjach /czasowo/ przy truskawkach. To tak jak wyżej pisałem wypełni druk, zostanie zarejestrowany i dostanie numer personalny. Musi posiadać dowód osobisty lub paszport i jeszcze jakieś inne ze zdjęciem. najlepiej prawko.
Dobrze jak będzie miał umowę na spanie i adres pocztowy. nr. telefonu, dobrze norweski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok