Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

URLOP - ile dokladnie przyslugujr - Norwegia

Czytali temat:
MK K Dominika W Zbigniew Karpinski Kasia K boj fra oszlo purefresh purefresh Klaudia Montowska famila Marko Marko Monika Grzybowska (987 niezalogowanych)
1 Post
purefresh purefresh
(purefresh)
Wiking
Witam, zaczelam nowa prace 4 czerwca ubieglego roku i nie jestem pewna ile przyslugiwalo mi urlopu. Przeczytalam w internecie ze jesli sie zaczelo prace przed 30 pazdziernika, przysluguje 5 tygodni, jesli pozniej tylko 6 dni. Zastanawia mnie rowniez czy jesli wzielam urlop pod koniec grudnia i trwal on do 7 stycznia to czy te 5 dni roboczych ze stycznia sa zabrane z urlopu poprzedniego roku czy licza sie juz na ten rok ?
Dodam jeszcze ze mialam ciaglosc pracy przez caly ubiegly rok i w poprzedniej pracy nie wykorzystalam urlopu.
Mam nadzieje ze wyrazilam sie wystarczajaco zrozumiale,
przepraszam za brak polskich znakow.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Nie 5 tygodni a 25 dni ROBOCZYCH czyli poniedziałek - sobota wyłączając niedziele i wypadające podczas urlopu święta.. Jeśli nie ma zadnych swiat podczas trwania urlopu to wynosi on w sumie 4 tygodnie i 1 dzień. Te 5 dni urlopu wykorzystane w styczniu nie zostaną ci zabrane bo poniekąd wyszło by na to ze za 5 dni urlopu ktory ci sie nalezał z poprzedniego roku odliczyli by ci 10 dni skoro mieli by je odliczyc rowniez w nastepnym roku hehe.. To kiedy wykorzystujesz urlop jest sprawą miedzy tobą a pracodawcą a w gruncie rzeczy liczy sie aby zgadzała sie ilosc dni naleznych za dany rok pracy.. A co do nie wykorzystanego urlopu jeśli obie strony sie zgadzają na nastepny rok mozna przenieść do 2 tygodni urlopu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok