Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Po pierwsze życie w Norwegii nie jest tanie, jak mogę uczciwie zarobić więcej, a by potem w przyszłym roku cieszyć się wiekszym zwrotem podatku i większą feriepenger to się cieszę jak mogę więcej zarobić. Nadgodziny to nie jest kara w żadnym wypadku, tym bardziej w miłej i spokojnej atmosferze.

Po drugie - wiozłem go do szpitala po godzinach pracy i nie na żądanie szefa.

Po trzecie - nie jestem fanem paseratti jak to wyżej nazwane (choć nazwa śmieszna i mi się podoba)

Po czwarte - tak wiele osób w 95 % przyjeżdża tu po pieniądze. Zarobić i wysłać do domu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
ja np w AF pracuje i u nas sztywno 38 h i nie da sie wiecej zarobic...z jednej stronie fajnie bo szybko jestes w domu i dlugi weekend. Co do zawistosci tez jest u nas gdyz wzieli mnie bo po norwesku snakkalem i jak przychodza nowi z agencji to tlumacze co i jak zrobic. czasem odczuwam zawisc jak chlopaki sie staraja zrobic cos szybko i ladnie ale i tak na koniec koncza prace i inni przychodza jak trzeba wiecej rak do pomocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Mam znajomego który mieszka w Norwegii od wielu lat. Teraz ma własne mieszkanie wzięte na kredyt. Praktycznie zbudował tu sobie nowe życie od podstaw. Jak może mieć jakieś nadgodziny to od razu idzie i nie dyskutuje ... wiele osób mu mówi aby dał sobie spokój, ze wystarczy tylko po 7,5 godziny dziennie itd. Potem reszta się dziwi, jak to możliwe, że jest go stać na spłatę kredytu, rachunki, opłacenie szkoły dzieciom, utrzymanie auta itd. Wielu norwegów było zdziwionych tym, ze imigrant od nich więcej zarabia. Jak to on mówi - nic się samo nie zrobi, a za mnie nikt rachunków nie opłaci. Teraz jak jest mniej zamówień w jego firmie i mniej pracy, wiele osób nagle zmienia zdanie i przychodzi do szefa prosić o nadgodziny w tygodniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
krzynio108 napisał:
Mam znajomego który mieszka w Norwegii od wielu lat. Teraz ma własne mieszkanie wzięte na kredyt. Praktycznie zbudował tu sobie nowe życie od podstaw. Jak może mieć jakieś nadgodziny to od razu idzie i nie dyskutuje ... wiele osób mu mówi aby dał sobie spokój, ze wystarczy tylko po 7,5 godziny dziennie itd. Potem reszta się dziwi, jak to możliwe, że jest go stać na spłatę kredytu, rachunki, opłacenie szkoły dzieciom, utrzymanie auta itd. Wielu norwegów było zdziwionych tym, ze imigrant od nich więcej zarabia. Jak to on mówi - nic się samo nie zrobi, a za mnie nikt rachunków nie opłaci. Teraz jak jest mniej zamówień w jego firmie i mniej pracy, wiele osób nagle zmienia zdanie i przychodzi do szefa prosić o nadgodziny w tygodniu.

filozofii emigranta zarobkowego,pendlera nie zmienisz
...chcesz sie nachapac kosztem zdrowia
...37,5 to jest standard
...stac twojego kolege na wszystko czyby?
...kosztem rodziny,dzieci bo nadgodziny wyrabia,soboty,niedziele fuszki
...watpie zeby Norweg zazdroscil,raczej patrzy z politowaniem, ze kolejni obcokrajowcy niszcza norweski system pracy
...tzn...pracujemy w cywilizowany sposob,jest czas na kawe i pogadac,pojechac na lunch a nie na pustych kublach po farbie siedziec a stol z regipsu
...a potem dziwita sie ze was Norwedzy w pracy nie lubia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
kolega kawy nie pije, pije herbate

poza tym rodzina jest szczęśliwa gdyż w końcu mogą normalnie zyć, gożej jakby nie było na nic stać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
krzynio108 napisał:
kolega kawy nie pije, pije herbate
poza tym rodzina jest szczęśliwa gdyż w końcu mogą normalnie zyć, gożej jakby nie było na nic stać



...domyslam sie ze herbate z Polski przywozi?
...,,gożej,, być nie może,to napewno
...Ps..wysyłaj po 10 tys. zl do Polski rodzinie wyrabiajac stachanowskie normy
...to napewno rodzina bedzie zadowolona
...bedzie tak zadowolona ,ze nawet nie chciałaby zebys wracał z tej Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Nie będę się rozpisywał , ale więcej godzin = większa wypłata to polskie myślenie , albo macie naprawdę najniższą i współczuję . Dla mnie więcej godzin to większy podatek i większa dopłata ( mniejszy zwrot podatku ) . Za 37,5 h tygodniowo też się da spłacać kredyty , utrzymywać rodzinę i żyć normalnie a jeszcze dochodzi coś co wam nikt nie odda , czas dla siebie i rodziny jak ktoś ma . Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
bojfraoszlo napisał:

...Ps..wysyłaj po 10 tys. zl do Polski rodzinie wyrabiajac stachanowskie normy
...to napewno rodzina bedzie zadowolona
...bedzie tak zadowolona ,ze nawet nie chciałaby zebys wracał z tej Norwegii


Tutaj pod tym się podpiszę, wiele osób nie chce aby ich najbliżsi wrócili do Polski. Bojfraoszlo tutaj tu masz 100 % racji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok