Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak wyjechac? - Norwegia

5 Postów
Radek1994 Rdeekek
(Radek1994)
Wiking
Witam. Postanowilem napisac tutaj post poniewaz chce wyjechac do Norwegii ale zbytnio nie wiem jak sie do tego zabrac. Taki pomysl do glowy przyszedl mi do glowy jakis rok temu ale szybko sie rozsypał w pył jak zobaczylem jakie to trudne ale ciagle mam w glowie ta norwegie i postanowilem ze wyjade chocby nie wiem co. Chciał bym zebyscie mi poradzili jak wyjechac, od czego zaczac, o czym najlepiej poczytac. Mam 21lat i ogolnie pracuje na magazynie na wozku widlowym. Myslalem na poczatek zeby wziasc namiot i poprostu jechac ale chyba nie jest tego typu czlowiekiem. Generalnie chcial bym zebyscie mi powiedzili jak moge wyjeach. Planuje Wyjechac W maju 2019roku wiec mam duzo czasu by sie przygotowac. Nie wiem nawet jak sie do tego zabrac by sie przygotowac i zaczac, ale mysle ze jak mi podpowiecie troszke tutaj to potem sam powoli malymi krokami bede sam pochlanial wiedze jak wyjehac. Nie mam zadnej szkoly waznej. Dziekuje i pozdrawiam

PS. Prosze oszczedzic sobie pisanie zebym o innym kraju pomyslal ze nie dam rady wyjechac czy cos. bo nie pytam o pouczenie tylko o to jak wyjehac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(WarmiaIMazury)
Nowicjusz
Masz rok na nauczenie sie jezyka, kupno samochodu i poczynienie oszczednosci na start. Moze i kobiete do tego czasu znajdziesz.
Przez rok rownie dobrze mozna znalezc prace i mieszkanie. Takze jest szansa, ze nie wyjedziesz w krzaki pod namiot, tylko pod wskazany adres i za dwa nastepne dni do pracy.
Przez ten rok mozesz sobie wyjechac do Norwegii raz czy dwa, aby jako turysta wybrac sobie region zamieszkania, szczegolnie gdyby udalo sie ustawic rozmowe kwalifikacyjna w tym samym czasie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
colaredbul
(colaredbul)
Wiking
Wyjechac nie problem,wystarczy dowod osobisty w celach turystycznych,zeby sie utrzymac najpierw radze troche jezyka norweskiego sie nauczyc,sam angielski tylko dodatowo,potem nagrac prace,na poczatek przez posrednika a ten z reguly tez ogarnia mieszkanie,potem mozna dzialac na wlasna reke,no i na start dosc kasy sporo bo wszystko drogie niestety za pokoj na miesiac z 4-5 tyc koron
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

()
Początkujący
Proszę podać w którym to miejscu naruszyłem regulamin portalu w moim skasowanym poscie.
Czyżby naruszeniem regulaminu było to iż zwróciłem mu uwagę, że gość pisze najpierw by go nie pouczać, a jednocześnie prosi o poradę.
Przecież pouczenie i porada to to samo, chyba że w regulaminie portalu stanowi to odrębność.
Gość napisał prośbę bez składu i ładu, czyżby ten portal preferował takich właśnie uczestników "wolnej" dyskusji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
zeby byc magazynienerem trzeba mowic dobrze po norwesku a na to trzeba tu kilka lat, w rok nie nauczysz sie jezyka nawet podstawowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok