Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zakladanie konta bankowego - Norwegia

5 Postów
Patryk Kaczorowski
(PatrykKaczorowski)
Wiking
Witam. Jestem od tygodnia w Oslo i udało mi się ogarnąć wszystkie formalności związane z praca tutaj ale mam problem z założeniem konta bankowego ponieważ złe mowie po angielsku nie wspominając o norweskim , możne jest ktoś kto zna jakiś bank z obsługa po polsku lub dysponuje czasem aby mi pomoc, oczywiście zapłacę. Pozdrawiam rodaków
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
PatrykKaczorowski napisał:
Witam. Jestem od tygodnia w Oslo i udało mi się ogarnąć wszystkie formalności związane z praca tutaj ale mam problem z założeniem konta bankowego ponieważ złe mowie po angielsku nie wspominając o norweskim , możne jest ktoś kto zna jakiś bank z obsługa po polsku lub dysponuje czasem aby mi pomoc, oczywiście zapłacę. Pozdrawiam rodakówTydzień pobytu w Norwegi to o wiele za mało by założyć sobie tutaj legalne konto w jakimkolwiek banku.
Ponieważ wątpię iż masz już w ręku fizyczną/papierową kartę podatkową z nadanym -D- numerem personalnym. Oraz masz założone konto na altinn z zatwierdzonym adresem korespondencyjnym.
Nie daj się przypadkiem wrobić cfaniaczkom pomocnym, przy zakładaniu konta.
Lepiej będzie dla ciebie, jak doczekasz do pierwszej legalnej wypłaty, którą twój pracodawca może bez żadnego problemu, przelać na konto znajomego z pracy lub tego z kim obecnie mieszkasz a ma legalne konto bankowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Patryk Kaczorowski
(PatrykKaczorowski)
Wiking
Zgadza się papierowej wersji D nr. nie mam będę miał za ok tydzień ale bylem w skatt i juz go mi podali. Nie mam nikogo z norweskim kontem wiec co radzisz dalej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Patryk Kaczorowski
(PatrykKaczorowski)
Wiking
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś wystarczył d-nr umowa o prace , kontrakt i dowód osobisty lub paszport.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
PatrykKaczorowski napisał:
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś wystarczył d-nr umowa o prace , kontrakt i dowód osobisty lub paszport.Tak samo jest i obecnie dlatego napisałem powyżej iż tydzień pobytu w Norwegi to za mało na założenie konta, a i są zaostrzenia ze względu na terroryzm bankowy, żądają paszportów dowód to w 99% banków niewystarczający dokument.
Nie zakładaj więcej tych samych tematów ponieważ tracisz wiarygodność.
Ja tobie nie pomogę,ponieważ też pracuję i to o różnych porach a i teraz są WAKACJE!.
Jest też opcja, że jak masz konto w Polsce to księgowa może tam przelać całą należną kwotę z firmowego konta. Jednak nie każda księgowa chce się męczyć i to w urlopowym okresie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kazek88 apocoto
(Kazek88)
Wiking
Sparebank 1BV. w Drammen zalozysz na aktywny Dnummer I Paszport.

Tylko te dwie rzeczy.
Dnummer mozesz napisac oni sprawdza czy aktywny.
Jak wysiadziesz w Drammen to na rynku po przeciwnej stronie stacji kolejowej.

Wpisz nazwe adres pokaze sie sam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Patryk D
(Patricko93)
Wiking
Czesc!

planuje pod koniec roku wyjechac do norwegii do pracy, i teraz pytanko.
konto norweskie jest niezbedne, czy mozliwe jest aby pracodawca przelewal wyplate na polski (walutowy) rachunek ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok